امروز : چهارشنبه 15 آذر 1402 بروزرسانی:1402/09/14

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:51 AM 1402/08/10 تعداد بازدید: 209

استان لرستان پيشرو در حوزه ايجاد زنجيره ارزش آبزيان بوده و كلنگ زني طرح توسعه مجتمع هاي پرورشي ماهيان خاوياري در پلدختر كليد خورد. 


  به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران؛ سيدحسين حسيني امروز دهم آبان ماه در آئين كلنگ‌زني طرح توسعه مجتمع‌هاي پرورش ماهيان خاوياري رنگين‌بان پلدختر در استان لرستان با اعلام اين  مطلب گفت: شيلات عامل توسعه‌اي براي آينده كشور در بحث امنيت غذايي، اشتغال و توسعه‌ محسوب مي شود و استان لرستان دربين استان‌هاي داخلي به عنوان  پيشرو و نمونه در كشور است.
وي افزود: قدرت مانور صنعت شيلات براي امكان‌سنجي توليد انواع گونه‌هاي آبزي به ويژه ماهيان خاوياري بسيار بالاست در حالي كه مدتها براي رسيدن آن به درياچه خزر وابسته بوديم و در شرايط حاضر در ۲۲ استان و بيش از ۲۱۲ مزرعه با ظرفيت توليدي بيش از ۲۰ هزار تن گوشت و ۱۰۰ تن خاويار در دستور كار است.
حسيني ادامه داد: سال گذشته بيش از ۱۸.۵ تن خاويار پرورشي استحصال و بيش از ۴.۵ تن گوشت ماهي خاوياري برداشت شد.
  رئيس سازمان شيلات ايران در ادامه خاطر نشان كرد:دراستان لرستان با توجه به همتي كه مسئولان داشتند بيش از پنج مجتمع بزرگ شيلاتي با نگاه خاويار ايجاد و با يك كار انقلابي ادامه دارد.
  وي بيان كرد: از محل مولدسازي وزارت جهاد كشاورزي لرستان يكي از استان‌هايي بوده كه از محل طرح ربيع قرارگاه خاتم پروژه ۷۰۰ ميليارد توماني براي آن تعريف شده است.
حسيني تصريح كرد: در حوزه ايجاد زنجيره‌هاي ارزش نيز لرستان به عنوان پايلوت انتخاب شد كه نشان دهنده استعدادهاي استان و پيشرو و پيشران بودن آن است.
رئيس سازمان شيلات ايران افزود: در اين مجتمع قبل از كلنگ‌زني كار شروع شده و در منطقه اي سردسير امكان استحصال خاويار فراهم شده است. 
وي بيان كرد: براي اولين بار در منطقه سردسير لرستان در حال استحصال خاويار هستيم، از نگاه اشتغال و معيشت و ارز آوري و سهم آبزيان در استان قابل اهميت است و اميدواريم شاهد شهر شيلاتي در منطقه باشيم كه دور از ذهن نيست.
حسيني افزود: فراخوان و كارهاي ايجاد شهر شيلاتي انجام شده و اميدواريم خيلي زود شاهد رونق شيلات در اين منطقه باشيم.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)