امروز : سه شنبه 8 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/07

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:28 PM 1403/02/24 تعداد بازدید: 112

در راستاي برنامه ريزي براي اجراي هرچه بهتر سياست هاي تدوين شده سازمان شيلات متناسب با شعار سال "جهت توليد با مشاركت مردم" مديران ستادي و استاني سازمان گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران در نشست شوراي هماهنگي معاونان و مديران ستادي و استاني (وبيناري) كه امروز ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ در سالن جلسات اين سازمان برگزار شد، گفت: در راستاي تحقق شعار سال لازم است، كميته اي ويژه براي اقدامات عملياتي جهش توليد با مشاركت مردم، تشكيل شود.
سيدحسين حسيني افزود: پس از تحقق افزايش ۲۰۰ هزارتني توليدات شيلاتي، كاهش قيمت آبزيان به عنوان ضرورت بايد مدنظر دفتر توسعه بازار اين سازمان قرار گيرد.
وي به ارائه راهكارهاي استفاده از ظرفيت هاي برون سازماني، براي تحقق برنامه ها تاكيد كرد و ادامه داد: در راستاي تحقق برنامه هاي پيش بيني شده لازم است، دعوت از تشكل ها، تعاوني ها و بخش خصوصي براي مشاركت حداكثري مردم انجام شده و نحوه مشاركت ها آنها احصاء شود.
حسيني به حل مشكل ميگو در گميشان اشاره كرد و افزود: اين مشكل توسط ستاد با جديت در حال پيگيري است.
وي ادامه داد: استفاده از ظرفيت شوراي عالي راهبردي، دانشگاه ها و تحقيقات براي تحقق شعار سال ضروري است و علاوه بر آن پروژه هاي مربوط به توسعه دريامحور، بايد با جديت دنبال شود و علاوه بر آن لازم است از موافقت اصولي ها و لنج هاي مجوزدار استان هرمزگان و ساير استان ها مراقبت شود.
حسيني همچنين به سهم يك درصدي شيلات و ارزش افزوده بسيار بالايي كه از توليد اين محصولات حاصل مي شود اشاره كرد و افزود: با توجه به برنامه ريزي جهت افزايش ضريب رشد ۴ برابري كه براي بخش شيلات پيش بيني شده، لازم است گروه اقدام جهت رفع مشكلات به صورت ويژه وارد عمل شود.

روابط عمومي ويترين كل صنعت شيلات كشور است
رئيس سازمان شيلات ايران گفت: روابط عمومي و رسانه ها به عنوان ويترين سازمان و كل صنعت شيلات كشور، لازم است در حوزه راهنماي سرمايه گذاري و فرهنگ سازي مصرف آبزيان به مفهوم واقعي ارتباطات موثر باشد.
حسيني تاكيد كرد:  بايد از تمام ظرفيت هاي شركت شهرك هاي كشاورزي براي به عرصه آوردن ظرفيت ۶۰ هزار تني توليد ميگو استفاده شود.
وي از امضاي ميثاق نامه ويژه استان ها در هفته آينده خبر داد و گفت: در راستاي تحقق برنامه هاي محوري سازمان شيلات ميثاق نامه اي تنظيم شده كه در هفته آينده به صورت رسمي به امضاء خواهد رسيد.
حسيني ادامه داد: با توجه به آنكه برخي اعتبارات از منابع استاني تامين مي شود لازم است ميزان آن با اطلاع رساني ستاد همراه باشد.
وي در ادامه مستمع اقدامات انجام شده استانها درراستاي شعار سال بود و به بيان نقطه نظراتي در اين حوزه پرداخت به گونه اي كه بر ايجاد و تجهيز مراكز بازسازي ذخاير آبزيان در استان هرمزگان تاكيد كرد و ايجاد مراكز آبزي پروري خرد در استان خوزستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: اجراي برنامه هاي جهش توليد، در استان خوزستان به صورت ويژه دنبال شود.
حسيني خاطرنشان كرد: مديران شيلاتي استان سيستان و بلوچستان در تامين سرمايه گذار، با راه اندازي اردوهاي راهيان شيلاتي و ساير موارد، براي توسعه توليد پرورش ماهي در دريا (قفس) و پرورش ميگو تعجيل كنند تا تحقق شعار سال سرعت بگيرد.
وي به استفاده از ظرفيت هاي استانداري ها اشاره كرد و ادامه داد: گيلان لازم است به معناي واقعي خود به استاني شيلاتي تبديل شود.
حسيني تاكيد كرد:با وجود آنكه اردبيل استاني غير ساحلي است، اقدامات در خور توجهي در حوزه آبزي پروري طي سال هاي اخير به انجام رسانيده و براي تحقق شعار سال لازم است براي ادامه مسير با قدرت ادامه دهد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)