امروز : سه شنبه 8 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/07

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:25 PM 1403/02/25 تعداد بازدید: 88

با امضاي تفاهم نامه بين سازمان شيلات ايران و سازمان منطقه آزاد چابهار در آينده اي نزديك، تعامل و همكاري هاي طرفين افزايش مي يابد.   


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران معاون وزير و رئيس سازمان، در  نخستين رويداد بين‌المللي همتايابي در اقتصاد دريامحور ايران (ISBE2024) كه در قشم در حال برگزاري است، در ديدار با رئيس سازمان منطقه آزاد چابهار از انعقاد تفاهم نامه، در راستاي گسترش همكاري ها، بين اين دو سازمان در آينده اي نزديك خبرداد.
سيد حسين حسيني با اشاره به اينكه منطقه آزاد ظرفيت هاي بالقوه و بالفعلي در توسعه فعاليت هاي شيلاتي به ويژه در حوزه هاي آبزي پروري و صنايع شيلاتي دارد گفت: خوشبختانه مناطق آزاد تعامل خوبي در اين حوزه دارند و مي توانند نمودي از توانمندي ها براي تحقق شعار سال در حوزه شيلات باشند. 
وي حوزه هاي فن آوري، تجارت، پشتيباني صيد و صيادي، سرمايه گذاري در حوزه آبزي پروري را از اهم موارد مطرح شده براي انعقاد اين تفاهمنامه برشمرد. 
رييس سازمان شيلات ايران در ادامه  به اقدامات انجام شده در حوزه سواحل مكران در بخش ساخت بنادر صيادي ، توسعه پرورش ماهي در دريا (قفس) ،پرورش ميگو در سواحل ، صيد فراساحلي و صيد از سواحل ساير كشورها اشاره كرد.

افزايش تعامل بين دو سازمان منجر به جهش در توسعه مي شود

مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار در اين ديدار با اشاره به نقش موثر شيلات در توسعه نوار ساحلي و مناطق آزاد گفت: بدون شك افزايش تعامل بين سازمان شيلات ايران و سازمان منطقه آزاد قشم مي تواند جهش در  توسعه را ايجاد كند. 
دكتر حميرا ريگي با اشاره به وجود ۳۰۰ كيلومتر مرز دريايي و وجود ظرفيت هاي ويژه در سواحل مَكُران، ادامه داد: آمادگي داريم در زمينه‌هاي مختلف با سازمان شيلات ايران براي توسعه فعاليت هاي شيلاتي همكاري داشته باشيم تا موجبات توسعه همه جانبه فراهم شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)