امروز : پنج شنبه 31 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:52 AM 1403/03/22 تعداد بازدید: 39

رئيس اداره شيلات ايذه گفت: استخرهاي ۲ منظوره پرورش ماهي و كشاورزي يكي از روش‌هاي بهينه استفاده از منابع آبي براي پرورش ماهي است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، علي سروستاني اظهار كرد: استخرهاي دو منظوره پرورش ماهي و كشاورزي يكي از روش‌هاي بهينه استفاده از منابع آبي به منظور پرورش ماهي در كنار كار كشاورزي به شمار مي‌رود كه علاوه بر كمك اقتصادي به كشاورزي و غني شدن آب كشاورزي براي افزايش محصول زراعي باعث ايجاد اشتغال نيز مي‌شود.

وي افزود: با توجه به محدوديت امكان برداشت آبزيان از دريا، پرورش ماهي در استخرهاي ذخيره آب كشاورزي علاوه بر افزايش بهره‌وري از منابع آبي نقش مؤثري در ترويج فرهنگ توليد و مصرف آبزيان در مناطق روستايي، اشتغال پايدار و جلوگيري از مهاجرت روستاييان دارد.

سروستاني تصريح كرد: در سال جاري برنامه ريزي شده است تعداد ۵۰ هزار قطعه بچه ماهي كپور با وزن متوسط ۱۰ گرم در استخرهاي ذخيره آب كشاورزي شهرستان ذخيره سازي شود.

وي ادامه داد: از ابتداي امسال تاكنون در ۲ مرحله ۳۷ هزار و ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهي در استخرهاي ذخيره آب كشاورزي ذخيره سازي شده است.

رئيس اداره شيلات ايذه تصريح كرد: پرورش ماهي در تلفيق با كشاورزي و توليد يك محصول پروتئيني با ارزش در كنار محصولات كشاورزي مي‌تواند به لحاظ جنبه‌هاي اقتصادي و افزايش درآمد خانوارهاي روستايي بسيار تأثير گذار باشد و مهم‌تر از آن گوشت ماهي نيز به عنوان غذاي سلامتي در سبد غذايي خانوار قرار مي‌گيرد.

در سال جاري ۱۵ استخر دو منظوره كشاورزي و پرورش ماهي، در شهرستان ايذه از طريق ذخيره سازي بچه ماهيان فعال شده اند و پيش بيني مي‌شود حدود ۴۰ تن ماهي گرمابي برداشت شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)