امروز : پنج شنبه 7 مهر 1401 بروزرسانی:1401/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:58 AM 1400/10/22 تعداد بازدید: 95
پيرو دستور وزير جهاد كشاورزي براي بررسي مشكلات مركز توليدي، تحقيقاتي "ماهيران"، معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران و معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي از اين پروژه بازديد كردند.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، بازديد از مركز پژوهشي، تحقيقاتي "ماهيران" توسط دكترنبي اله خون ميرزايي معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران، محمد قرباني معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي و ايوب فصاحت رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان تهران امروز سه شنبه انجام و از نزديك مشكلات اين زنجيره بزرگ توليد ماهيان زينتي بررسي شد.

در حاشيه اين بازديد، دكترنبي اله خون ميرزايي معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران در گفتگو با خبرنگار ايانا، اظهار كرد: در پي طرح مشكلات از جانب مديرعامل شركت "ماهيران" با وزير جهاد كشاورزي، دكتر ساداتي نژاد دستور بازديد از مجتمع و بررسي اين مشكلات را داد.

وي افزود: اين مجموعه و استان تهران ظرفيت بالايي در توليد و صادرات ماهيان زينتي در كشور دارند.

دكترخون ميرزايي، عمده مشكلات مجتمع "ماهيران" را اختلافات با شهرداري شهرستان شهريار عنوان كرد و افزود: اين مشكلات اعم از پايان كار مجموعه، منابع تسهيلاتي و حمايتي و مشكل منابع آبي است كه پس از اين بازديد از طريق فرمانداري اين مشكلات را پيگيري خواهيم كرد.

محمد قرباني معاون برنامه ريزي و اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي نيز در حاشيه اين بازديد در گفتگو با خبرنگار ايانا، اظهار كرد: بررسي ميداني اين ساختار نشان مي دهد موانع جدي بر سر توليد ماهيان زينتي در اين مجتمع وجود دارد و سنگ اندازي هاي زيادي در اين بخش ايجاد شده و ما اميدواريم با سرمايه گذاري عظيمي كه انجام شده بتوانيم ارزش افزوده و بازده مناسبي را از اين مجموعه داشته باشيم تا سرمايه گذاران ديگر هم رغبت خود را براي سرمايه گذاري در بخش كشاورزي از دست ندهند.

وي ادامه داد: در اين مجتمع 250 ميليارد تومان سرمايه گذاري انجام شده اما 15 سال است كه با موانع و چالش هاي اداري و محلي درگير است. اميدواريم با اين بازديد، از ظرفيت هاي اين مجموعه در ارزآوري به ويژه در شرايط تحريم بتوانيم استفاده كنيم و در فرمانداري تصميم نهايي را اتخاذ كنيم.

استان تهران رتبه دوم توليد ماهي زينتي در كشور

همچنين، در حاشيه اين بازديد، ايوب فصاحت رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان تهران در گفتگو با خبرنگار ايانا، گفت: استان تهران با توليد 37 ميليون قطعه ماهي زينتي در سال، رتبه دوم توليد اين نوع ماهيان را در كشور دارد و اين پروژه، يك پروژه نمونه در كشور و خاورميانه است.

وي افزود: اين مجموعه در 4 محور تحقيقات، تكثير و پرورش ماهيان زينتي، پرورش گياهان آبزي و توليد آكواريوم در حال كار است و اشتغال پايدار و بالايي را ايجاد كرده است و تمام مسئولين در وزارت جهاد كشاورزي از اين پروژه حمايت مي كنند.
فيلم و گزارش تصويري اين بازديد  به پيوست قابل مشاهده و دانلود مي باشد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)