امروز : پنج شنبه 7 مهر 1401 بروزرسانی:1401/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:32 AM 1400/10/25 تعداد بازدید: 71

وزير جهاد كشاورزي گفت: در مصوبات سفر دولت به هرمزگان، اختصاص يك هزار ميليارد تومان براي توسعه فعاليت‌هاي شيلاتي در استان پيش‌بيني شده است.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيدجواد ساداتي نژاد در ادامه سفر به استان هرمزگان در حاشيه بازديد از طرح احداث سامانه‌هاي نوين آبياري در اراضي دشت مركزي شهرستان ميناب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به خسارت‌هايي كه به اين منطقه در سيل اخير به خصوص در حوزه كشاورزي وارد شده است، دولت مصوبه بسيار خوبي را در روز چهارشنبه داشت و بحث مربوط به استمهال وام كشاورزان، اختصاص كمك‌هاي بلاعوض و پرداخت تسهيلات براي احياي كشاورزي در منطقه در مصوبه سفر مدنظر قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه در سفر دولت به استان هرمزگان مصوبات خوبي براي منطقه در نظر گرفته شده است، ادامه داد: بخشي از مصوبات در مورد اجراي طرح هاي آبخيزداري و آبخوانداري در منطقه كه در كاهش سيل موثر است و بخشي نيز حمايت از سيستم‌هاي نوين آبياري و توسعه و نوسازي باغات بوده كه يكي از ضرورت هاي منطقه به خصوص در ميناب و رودان است.

وزير جهاد كشاورزي خاطرنشان كرد: با توجه به ظرفيت‌هاي بسيار بزرگ شيلاتي استان هرمزگان، در يكي از مصوبات سفر، اختصاص حدود يك هزار ميليارد تومان براي توسعه فعاليت هاي شيلاتي در استان پيش بيني شده است.

ساداتي نژاد تصريح كرد: استان هرمزگان در زمينه‌هاي شيلات و كشاورزي در منطقه ميناب و رودان، استان ويژه است و انشاالله با حمايتي كه در حوزه برق رساني به استخرهاي شيلاتي مي شود، مي توان ظرفيت توليد ميگو را در اين استان افزايش داد.

وي يادآور شد: انشاالله در جلسه جمع‌بندي امشب كه در حضور رييس جمهور برگزار مي شود، تلاش مي كنيم شرايط كشاورزي و حوزه شيلات را با توجه به ظرفيت‌هايي كه در اين منطقه وجود دارد، ارتقا دهيم.

وي با اشاره به مشكلاتي كه در حوزه صنايع تبديلي در منطقه وجود دارد، ابراز اميدواري كرد: با حمايت‌هايي كه سازمان تعاون روستايي انجام مي‌دهد، تحولي را در سال آينده در مورد وضعيت صنايع تبديلي شاهد باشيم.

ساداتي نژاد ادامه داد: درخواستي هم كشاورزان عزيز ما در منطقه داشتند در مورد خريد تضميني گوجه فرنگي كه جزو مصوبات سفر هم هست و از روزهاي آينده اين دغدغه كشاورزان را انشالله برطرف خواهيم كرد و سازمان تعاون روستايي خريد تضميني گوجه فرنگي را در منطقه انجام خواهد داد.

وزير جهاد كشاورزي در ادامه اين سفر، فاز دوم پروژه پالايش غلات دهكده در شهرك صنعتي ميناب را كلنگ زني كرد.


منبع: maj.ir

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)