امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:46 AM 1400/10/25 تعداد بازدید: 68

مديركل شيلات خوزستان، گفت: ساخت جاده دسترسي، آبرساني و گازرساني به مجتمع مراكز تكثير ميگوي آبادان در دستور كار اداره كل شيلات خوزستان است.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فتح اله ابوعلي مديركل شيلات خوزستان، روز پنجشنبه در پايان سفر يك روزه به شهرستان آبادان به ارايه گزارشي از سفر كاري خود در خصوص حل مشكلات زيرساختي طرح هاي آبزي پروري و صيادي اين شهرستان پرداخت.
ابوعلي بيان كرد: امروز ۳ بازديد مهم و اساسي از منطقه اروند كنار و چوئبده با حضور سيد محمد مولوي، نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي، رييس اداره توسعه ميگو و آبزيان دريايي شيلات استان، روساي ادارات محيط زيست، گاز و بنياد مسكن شهرستان و اكثر مقامات محلي صورت گرفت.
وي اظهار داشت، در ابتدا طي نظارت ميداني، مشكلات اسكله صيادي اروند كنار به ويژه مسئله جاده دسترسي به محل پاركينگ اسكله صيادي و برق رساني مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
ابوعلي، با بيان اينكه با پيگيري و همراهي مسئولان حاضر، تصميمات خوبي در همين راستا اتخاذ و مقرر شد: اداره برق شهرستان پايه هاي برق را جابجا و روشنايي و برق رساني را به اتمام برساند و اداره كل شيلات استان و شهرداري شهرستان در خصوص خريد و حمل بيس و كوپال جهت پروژه زيرسازي و آسفالت همكاري هاي لازم را به عمل آورند.
مديركل شيلات خوزستان يادآور شد: همچنين طي بازديد به عمل آمده از مجتمع مراكز تكثير ميگوي چوئبده دو مشكل اساسي از جمله: جاده دسترسي و تامين آب شيرين مجتمع، مورد تحليل و بررسي قرار گرفت.
ابوعلي، به مشكلات ايجاد شده ناشي از عدم وجود جاده دسترسي مناسب در بارندگي هاي اخير اشاره نمود و گفت: تأمين اعتبارات استاني صورت گرفته و ظرف هفته آينده مناقصه اين طرح آغاز مي شود تا قبل از پايان سال جاري جاده دسترسي  به مجتمع به اتمام برسد كه در فصل تكثير در اوايل سال آينده مشكلي ايجاد نشود.
مديركل شيلات خوزستان، تامين آب شيرين، را از ديگر مسائل مورد بررسي در اين مجتمع خواند و يادآور شد: پيمانكار اين طرح تعيين شده و اين مهم به جد در حال پيگيري است و به زودي عمليات تامين آب شيرين مجتمع نيز شروع مي شود.
وي اظهار داشت: در  پايان نشست صميمي با  تعدادي از صيادان، مالكان لنج ها و قايق هاي صيادي و زيست محيطي، چوئبده برگزار شد و دغدغه و مشكلات جامعه صيادي مطرح و كليه موارد از طريق نماينده حوزه انتخابيه و اداره كل شيلات خوزستان تا حصول نتيجه پيگيري خواهند شد.   
 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)