امروز : چهارشنبه 15 آذر 1402 بروزرسانی:1402/09/14

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:53 AM 1400/10/25 تعداد بازدید: 72

سرپرست مديريت شيلات و امور آبزيان سازمان جهاد كشاورزي استان تهران از تحقق 157درصدي بيمه آبزيان در شيلات استان خبر داد.به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، نوراله حسيني با اشاره به افزايش آبزيان تحت پوشش بيمه محصولات كشاورزي فراتر از برنامه مصوب گفت: با توجه به اهميت توسعه بيمه آبزيان در جبران خسارات وارده به توليدات آبزي پروري و كاهش ريسك در فعاليت هاي توليدي و پيگيري هاي صورت گرفته ازسوي اين مديريت و جهادكشاورزي شهرستان ها در اشاعه اين مهم خوشبختانه از ابتداي سال جاري تا كنون ميزان بيمه تحقق يافته درشيلات استان تهران فراتر از اهداف پيش بيني شده قرار گرفته و با رشد 157 درصدي نزديك به 7.9 ميليون قطعه ماهي رسيده است.

وي تاكيد كرد: مديريت شيلات استان درحال پيگيري مجددانه است تا بتوان ظرف مهلت مقرر تا پايان سال ميزان آبزيان تحت پوشش بيمه  از اين مقدارهم فراتر رود.

سرپرست شيلات و امور آبزيان استان تهران با تاكيد به نقش شيلات استان در نوآوري و تحقيقات افزود: شيلات استان تهران، پيشرو در اجراي طرح ها و پروژه هاي تحقيقاتي و آزمايشگاهي  از جمله صدور مجوز اولين واحد توليد ريزجلبكهاي آب شيرين به روش متراكم با استفاده از سيكل بسته در كشور، صدور مجوز اولين و بزرگترين واحد تكثير و پرورش ماهيان زينتي آب شور در كشور است.

حسيني تهران را دومين استان در اجراي پروژه هاي مطالعات امكان سنجي توليد آرتميا در آبهاي شور، سومين استان در اجراي مطالعات ايجاد شهرك ماهيان زينتي و بيشترين تعداد واحدهاي مداربسته فعال توليد قزل آلا در كشور دانست.

وي، توليد ماهيان سردابي، گرمابي و خاوياري، تكثير و توليد بچه ماهي ماهي قزل آلا در مراكز تكثير و حد واسط استان، انواع ماهيان زينتي آب شور و شيرين و گياهان آبزي و همچنين توليد ساير آبزيان از قبيل زالوي طبي و غذاي زنده (آرتميا) و ميكروجلبكهاي آب شيرين را از ديگر  فعاليت هاي آبزي پروري شيلات استان در سال جاري برشمرد.

  سرپرست شيلات و امور آبزيان سازمان جهاد كشاورزي استان‌ تهران به خشكسالي و شرايط اقليمي پيش آمده و همچنين تاثيرات كرونا اشاره كرد و گفت: امسال هدف ما در تثبيت ميزان توليد، سال گذشته بوده كه بر اين اساس پيش بيني مي شود بيش از هفت هزار تن انواع آبزيان در استان توليد شود.

حسيني با اشاره به استقرار اتحاديه سراسري توليدكنندگان ماهيان سردابي و گرمابي كشور و نيز اتحاديه توليد و تجارت آبزيان در استان تهران بيان داشت: با توجه به پتانسيل اين اتحاديه ها و استقرار آنها در تهران مي توان در زمينه توسعه بازار و سهمبري بيشتر استان از صادرات آبزيان كشور، برنامه ريزي كرد.

 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)