امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:15 AM 1401/02/27 تعداد بازدید: 69
به همت معاونت آموزش و ترويج سازمان تات  رويداد پنج روزه "اولين كاروان‌  ترويجي با حضور مروجان، محققان و بهره برداران " در استان كرمانشاه با هدف ارتقاي بهره وري بخش كشاورزي برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات، اولين كاروان‌  ترويجي براي ارتقاي بهره وري بخش كشاورزي با حضور مروجان، محققان و بهره برداران، خبرنگاران مديران ستادي و استاني وزارت جهادكشاورزي و سازمان تحقيقات آموزش وترويج كشاورزي به منظور احصاء مسايل و مشكلات كشاورزي در عرصه و ارايه راه حل هاي علمي براي رفع آن ها از 24 لغايت 29 ارديبهشت ماه 1401 در استان كرمانشاه در حال برگزاري است. 

دكتر مويدي معاون سازمان و رييس موسسه آموزش و ترويج كشاورزي با اشاره به شعار سال 1401، برگزاري كاروان هاي‌  ترويجي را حركت جهادي در جهت تحقق شعار " توليد؛ دانش بنيان، اشتغال آفرين" مطرح كرد و آن را در توان نيروي انساني وزارت جهاد كشاورزي، بهره برداران بخش و خانواده بزرگ كشاورزي دانست.
وي با تاكيد بر اينكه يكي از برنامه‌هاي مهم وزارت جهاد كشاورزي كشت قراردادي است، تصريح كرد: يكي ديگر از برنامه‌هاي وزارت جهاد كشاورزي جهش توليد در ديمزارها است كه توسط ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) نيز پيگيري مي شود.

به گفته رئيس موسسه آموزش و ترويج كشاورزي، امروز تحقيق اثربخش تر،  آموزش و ترويج فعال‌تر از گذشته با يك نهضت جهادي به كمك حوزه اجرايي آمده است.
وي با اشاره به سه وظيفه محققين، يادآور شد: تحقيق، آموزش و انتقال نتايج تحقيقاتي از وظايف محققين كشاورزي در كشور است.
مويدي با اشاره به اينكه ورود نتايج تحقيق در عرصه و نفوذ دانش و نوآوري در كنار افزايش سواد كشاورز سبب افزايش  بهره‌وري خواهد شد، گفت: اين مهم امنيت و اقتدار غذايي پايدار و عدم وابستگي را در پي دارد.
وي يادآور شد: كاروان‌  ترويجي براي ارتقاي بهره وري بخش كشاورزي شكل گرفته و همه مروجان و محققان و بهره برداران در آن حضور پيدا خواهند كرد؛ مويدي تاكيد كرد: اين فرصت بابركتي است كه خداوند در اختيار ما گذاشته تا اطلاعاتي ارزشمند در حوزه كشاورزي استان كرمانشاه احصاء شود.
حركت اين كاروان در مسيري از عرصه انجام مي شود كه داراي مساله يا مشكلي باشد نه فقط مزارع الگويي ، يكي از ماموريت هاي كاروان احصا مسايل و مشكلات كشاورزي در عرصه و ارايه راه حل هاي علمي براي رفع اين مسايل است. 


منبع : ايانا 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)