امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:08 AM 1401/02/27 تعداد بازدید: 832
مديركل دفتر برنامه ريزي و بودجه سازمان شيلات ايران جزييات تامين سرمايه در گردش واحد هاي توليدي حوزه شيلات را تشريح كرد. 

   
به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات، رجبعلي قربانزاده با اشاره به  آزاد سازي ارز دولتي براي تامين نهاده هاي توليد از جمله سويا، ذرت و جو اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزي با جديت، در حال تامين نقدينگي (سرمايه درگردش) با نرخ ۱۰ تا ۱۲ درصد براي واحد هاي توليدي دام، طيور و ابزيان  مي باشد.
وي افزود: با پيگيري معاون وزير و رييس سازمان شيلات و جلسات كارشناسي  در معاونت برنامه ريزي و اقتصادي وزارتخانه و  اداره كل حمايت از سرمايه گذاري  وزارت متبوع، توافق هاي اوليه براي بهرمندي شيلات از اين منابع صورت گرفته و اميدواريم با ابلاغ  دستورالعمل وزارتخانه به بانك كشاورزي عمليات اجرايي آن در چند روز آينده در قالب سامانه سيتا اجرايي شود.
قربانزاده تصريح كرد: جزئيات و چگونگي بهره مندي از اين تسهيلات سرمايه درگردش براي واحد هاي آبزي پروري متعاقبا اطلاع رساني خواهد شد.
اين مقام مسئول ادامه داد: همچنين سازمان شيلات ايران در حال پيگيري " شيلات كارت" براي  تامين نهاده هاي توليد آبزيان  نيز مي باشد كه توافق هاي اوليه در اين زمينه با وزارت جهادكشاورزي انجام شده است.
وي افزود: توافق اوليه صورت گرفت تا حداقل با ۲۰۰ ميليارد تومان از منابع سال ۱۴۰۰ وزارتخانه (بند الف تبصره ۱۸  ) با بهره ۱۲ درصد به شيلات اختصاص داده شود تا  در قالب قرار داد با بانك كشاورزي، "شيلات كارت"  تعريف شود كه اين اقدام با حضور نماينده بانك كشاورزي توافق شده و در حال تنظيم پيش نويس قرار داد با بانك كشاورزي  و وزارتخانه مي باشيم و به محض نهايي شدن، اطلاع رساني عمومي خواهد شد.
قربانزاده خاطرنشان كرد: همچنين از محل رديف اعتبارات كمك هاي فني و اعتباري شيلات مبلغ ۱۰۰ ميليارد تومان تسهيلات سرمايه در گردش با تنظيم قرار داد با بانك كشاورزي  و با بهر ه ۱۴ درصد  و تامين يارانه آن از محل اعتبارات سازمان شيلات تامين مي شود و برش استاني آن به بانك كشاورزي جهت ابلاغ به سرپرستي هاي استان ارسال شده است كه  بخشي از نقدينگي واحد هاي توليدي حوزه شيلات از اين طريق تامين خواهد شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)