امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:53 AM 1401/02/28 تعداد بازدید: 57

معاون وزير جهاد كشاورزي از بارگذاري چندين هزار تن نهاده‌هاي دامي در سامانه بازارگاه از امروز در سطح كشور خبر داد.به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عباس عسگر زاده  گفت: با وجود خشكسالي، جنگ و ممنوعيت هاي كشورهاي دنيا كه توليد كننده كالاهاي اساسي هستند، توانستيم براي يه ماه آينده ۱۳ و نيم ميليون تن با تجار خارجي و داخلي كشور تفاهم نامه در زمينه كالاها عقد قرار داد منعقد كنيم. در اين رابطه  براي فروردين و ارديبهشت هم چهار و نيم ميليون تن اقلام نظير غلات و كالا اساسي وارد كشور كرديم.

به گفته معاون توسعه بازرگاني وزير جهاد كشاورزي از امروز ۲۵۰ هزار تن انواع نهاده دامي اعم از ذرت، كنجاله سويا و ذرت در سامانه بازارگاه بارگذاري شد و توليدكنندگان با مراجعه به سامانه مي توانند خريد خود را انجام دهند همچنين تعيين نرخ ها براساس هدفمندسازي يارانه ها و سازمان حمايت مصرف كننده تعيين تكليف و  تصويب شده است.

اقاي عسگرزداه مي گويد: با توجه به ذخاير مناسب نهاده در انبارها مشكلي در تامين نياز مرغداران و دامداران وجود ندارد و به سبب جراحي بزرگ اقتصادي به مردم توصيه مي شود كه همراهي لازم را داشته باشند تا از اين شرايط عبور كنيم چرا كه تداوم توليد ارزاني، پايداري و امنيت غذايي را به همراه دارد

بنابر اعلام‌ معاونت توسعه بازرگاني قيمت هر كيلو ذرت در مبادي ورودي ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان، جو ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان و كنجاله ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان است، چنانچه توليدكننده اي بخواهد به ازاي حمل هر كيلو نهاده ۷۰۰ تومان لحاظ مي شود. اما براي مسير بندر امام تا خوزستان احتساب كرايه ۷۰۰ توماني به ازاي حمل هر كيلو نهاده به ضرر توليدكننده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)