امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:25 PM 1401/02/28 تعداد بازدید: 60

رئيس اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران از پيش بيني توليد حداقل ۷۰ هزار تُن ميگو در مزارع پرورشي كشور طي سال جاري خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، علي اكبر خدايي در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: سال گذشته در مجموع ۱۳ هزار هكتار مزرعه پرورش ميگو در پنج استان ساحلي كشور زيركشت رفت كه نسبت به سال ماقبل آن هزار هكتار افزايش سطح كشت صورت گرفته بود.
رئيس اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران با اشاره به افزايش ۱۰ هزار تُني توليد ميگو در سال گذشته گفت: سال ۱۴۰۰ در مجموع ۵۷ هزار تُن ميگوي پرورشي توليد شد و اين در حالي است كه سال ۹۹، ۴۷ هزار تُن ميگو توليد شده بود.
وي در ادامه گفته‌هاي خود از جمله مهترين دلايل افزايش توليد سال گذشته را نبود بيماري در مزارع پرورشي استان‌هاي توليد كننده اعلام و اظهار اميدواري كرد: روند كنترل بيماري و جلوگيري از شيوع آن در سال جاري نيز ادامه داشته باشد.
خدايي با اشاره به اينكه استان‌هاي بوشهر و هرمزگان هر يك با توليد ۲۷ هزار تُن در صدر توليد كنندگان ميگوي كشور قرار گرفته اند، بيان داشت: چابهار با توليد هزار و ۵۰۰ تُن، گلستان با توليد ۸۰۰ تُن و خوزستان با توليد ۷۰۰ تُن‌جايگاه‌هاي بعدي توليد ميگو را در كشور دارا هستند.
اين مقام مسئول در اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران در ادامه به آغاز برنامه ريزي‌ها جهت ذخيره سازي و توليد ميگو در سال جاري اشاره كرد و گفت: بر اساس تداركات به انجام رسيده توسط پرورش دهندگان بخش خصوصي، امسال شاهد ادامه روند افزايشي سطح زيركشت ميگو خواهيم بود.
وي خاطرنشان ساخت: همچنين علاوه بر افزايش سطح زيركشت، شاهد توليد بيشتر ميگو با اعمال تكنولوژي‌هاي روز دنيا و تغيير در روش توليد خواهيم بود.
رئيس اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران از پيش‌بيني توليد حداقل ۷۰ هزار تُن ميگو در مزارع پرورشي كشور طي سال جاري خبر داد.
به گفتۀ وي، ميگو‌هاي پرورشي در مجموع به ۲۱ كشور جهان صادر شده است كه عمدتاً مقصد اصلي صادرات آبزيان به كشور‌هاي جنوب شرق آسيا، كشور‌هاي عربي و نيز كشور‌هاي اروپايي صادر بوده است
وي همچنين از صادرات مستقيم ميگوي پرورشي براي نخستين بار به طور مستقيم به كشور چين اشاره كرد و بيان داشت: صادركنندگان در حال جذب بازار‌هاي جديد به ويژه در اروپا هستند.
اين فعال بخش خصوصي در صنعت شيلات كشور همچنين كشور روسيه را يكي از بازار‌هاي جديد و بزرگ براي آبزيان ايران و ميگوي پرورشي اعلام كرد و گفت: سال به سال شاهد افزايش صادرات آبزيان به اين كشور هستيم.
رئيس اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران، گفت: براساس كارشناسي‌هاي صورت گرفته پيش‌بيني مي‌شود صادرات آبزيان به كشور روسيه طي سال ۱۴۰۱ با افزايش دو برابري همراه شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)