امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:40 AM 1401/02/31 تعداد بازدید: 60

مديريت جهاد كشاورزي شهرستان جلفا جهت تحقق اهداف شيلاتي و اجراي  برنامه پنج ساله توسعه، نسبت به برگزاري نشست  فني، تخصصي  و ارائه برنامه هاي شهرستان با حضور روساي ادارات جهاد كشاورزي، امور آب ،حفاظت محيط زيست، منابع طبيعي و آبخيزداري، ثبت اسناد و املاك،  مدير وكارشناسان مسئول شيلات و امور دام شهرستان جلفا اقدام نمود .


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس رضا عباسي مدير جهاد كشاورزي شهرستان جلفا هدف از اين نشست را بررسي چالش ها و مسائل مربوط به توسعه آبزي پروري وآبزي مصرفي در شهرستان بيان نمود و افزود : بدون شناخت موانع توليد و بدون همكاري مسئولين شهرستاني در بخش توسعه شيلات به برنامه هاي مد نظر نخواهيم رسيد .
وي ادامه داد : منطقه آزاد تجاري جلفا با توجه به منابع بالقوه  طبيعي موجود  و وضعيت توليد آبزيان و جايگاه شهرستان در استان، نياز به برنامه ريزي در بخش شيلات و تسريع دراجراي برنامه هاي ترويجي وتوليدي شهرستان مشهود است. 
  مهندس عباسي تاكيد كرد : جهت عملياتي نمودن برنامه هاي تكليف شده وزارت جهادكشاورزي و توسعه شيلات  اين مديريت در نظر دارد طبق برنامه زمانبندي با تمام توان كارشناسي و همراهي ادارات و سازمانهاي ذيربط، بخش هاي آبزي پروري و آبزي مصرفي و گردشگري شيلاتي درشهرستان پر رنگ تر نمايد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان جلفا ضمن تشكر از حضور موثر مدعوين با اشاره به توليد 389 تن انواع ماهييان سردآبي و گرم آبي در سال گذشته با تاكيد به جايگاه مسئولين شهرستان و نقش آنها درعرصه توليد، خواستار توجه هر چه بيشتر مسئولين استاني وكشوري و ارائه راهكارهاي سرمايه گذاري جهت تسريع در امر آبزي پروري در منطقه شد .
در راستاي اين نشست  مهندس جعفروند مدير شيلات استان با اعلام پتانسيل هاي موجود شهرستان جلفا  اظهار داشت: شهرستان جلفا  قابليت ايجاد تحول در عرصه هاي مختلف توليد، صنعت، كشاورزي و از جمله فعاليت در زمينه شيلات و گردشگري را دارد و بايد با برنامه ريزي صحيح و طرح كارشناسي از توان اين شهرستان در همه زمينه ها بهره مند شويم. 
  وي با اشاره به اهميت  آب رودخانه ارس براي ايجاد رونق توليد و نيز همجواري با كشورهاي همسايه مرزي، افزود: شهرستان جلفا در شمال غربي استان آذربايجان شرقي، واقع شده و از شمال به رودخانه ارس و جمهوري هاي نخجوان و ارمنستان و آذربايجان منتهي مي شود . با اينكه از نظر وسعت جلفا از شهرستان هاي كوچك استان به شمار مي‌رود ولي سرمايه گذاران و علاقمندان جوياي كار مي توانند علاوه بر اشتغال و درآمدزايي مناسب، ارزآوري بسيار خوبي در منطقه ايجاد نمايند. 
وي تاكيد كردند: نحوه سرمايه گذاري با وجود مزاياي منطقه اي ، گمركي و موقعيت استراتژيك شهرستان جلفا و قرار گيري درمسير ابريشم  و وجود جاذبه هاي گردشگري طبيعي ، با سهولت و اطمينان بيشتري مهيا است و سازمان منطقه آزاد ارس به منظور تسريع در انجام امور توسعه اقتصادي ، سرمايه گذاري و  ايجاد اشتغال سالم و مولد و حضور در بازارهاي جهاني و منطقه اي با صادرات كالاهاي توليدي و  تبديلي، خدمات  و تسهيلات لازم را ارائه مي دهد .

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)