امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:50 AM 1401/02/31 تعداد بازدید: 82

مدير كل شيلات گلستان گفت: طرح بزرگ حذف ارز ترجيحي كه نتيجه آن مردمي سازي و اصلاح نظام يارانه ها بوده است، با توجه به شرايط حاكم بر اقتصاد كشور از اقدامات شجاعانه دولت مي باشد و قطعا در اين امر ملت در كنار دولت قرار دارد و اين همراهي نتايج مثبتي را به همراه خواهد داشت.


  به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس سيد جواد قدس علوي در جلسه شوراي برنامه ريزي اين اداره كل كه با موضوع بررسي طرح مردمي و كارآمد سازي و توزيع عادلانه يارانه ها برگزار شد، تصريح كرد: در حال حاضر يك جراحي بزرگ در اقتصاد كشور در حال انجام است. چرا كه تجربه ساليان گذشته نشان داده چند نرخي بودن ارز هميشه با ايجاد رانت و انحراف و فساد اقتصادي همراه است و حذف ارز ترجيحي به عنوان كمك به تثبيت قيمت كالاهاي اساسي كه همان كالاهاي معيشتي مردم هستند كمك مي كند. 
وي افزود: يقينا تمام صاحب نظران حوزه اقتصاد در آفتي به نام چند نرخي بودن ارز متفق القول هستند. اما اين آگاهي و هوشياري بايد در بين مردم نيز رواج يابد و همه به آگاهي سازي در اين زمينه بپردازيم تا ناخواسته ابزار و وسيله ي بدخواهان نظام نباشيم. 
مدير كل شيلات گلستان امنيت حاكم بر جامعه ايران اسلامي را يكي از شاخصه هاي مهم نظام دانست و تصريح كرد: در حال حاضر امنيتي كه به لحاظ فيزيكي و رواني در مملكت حاكم است بر كسي پوشيده نيست و همه ملت قدردان اين امنيت هستند. چرا كه امنيت بزرگترين سرمايه يك نظام است و حكومت و ملت هم واقفند كه اين امنيت را نبايد از دست بدهد. خصوصا الان كه به فرموده مقام معظم رهبري كشور ما درگير جنگ اقتصادي با دنياست. وي گفت: ملت بايد هوشيار باشد كه ناخواسته وارد جرياناتي نشود كه مورد سواستفاده دشمن قرار گيرد و امنيت خود را زير سوال ببرد. اين كشور حاصل زحمات و هزينه تلاشي بيش از 43سال است كه براي آن بهترين جوان هاي اين مرز و بوم فدا شده اند. 
مدير كل شيلات گلستان در پايان بيان داشت: بنابراين در اين برهه حساس زماني هوشيار بودن ما و هوشيار كردن اطرافيان و خانواده هايمان بايد به عنوان يك وظيفه ملي و اخلاقي و شرعي مد نظر قرار گيرد. چرا كه كشور درگير كار بزرگي شده است و قطعا رسيدن به نتايج مثبت اين كار بزرگ بي هزينه نخواهد بود. 
گفتني است در اين جلسه رئيس اداره حراست شيلات گلستان نيز در سخناني به تشريح نظام عادلانه توزيع يارانه ها پرداخت و بر همكاري خانواده بزرگ شيلات بر اقناع سازي افكار عمومي در خصوص تاثير مثبت ارز ترجيحي و نظام كارآمد سازي يارانه ها پرداخت. لازم به ذكر است جلسه شوراي برنامه ريزي اداره كل شيلات گلستان با حضور اعضاي اين شورا برگزار شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)