امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:53 AM 1401/02/31 تعداد بازدید: 85

مديركل شيلات خوزستان اظهار داشت: استان خوزستان اولين توليد كننده آبزيان در كشور محسوب مي‌شود و از سرانه مصرف بسيار بالايي برخوردار است.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فتح اله ابوعلي، در حاشيه برگزاري جشنواره طبخ آبزيان در شهرستان بهبهان ( هتل مارون) در گفت وگو با صداوسيماي مركز خوزستان گفت: استان خوزستان اولين توليد كننده آبزيان در كشور محسوب مي شود و از سرانه مصرف بسيار بالايي برخوردار است اما متاسفانه از سرانه مصرف جهاني عقب است و تلاش مي كنيم با تداوم فرهنگ سازي، اطلاع رساني، تبليغات و بهره گيري از ظرفيت رسانه ملي در سطح استان و ساير شهرستان ها سرانه مصرف آبزيان را افزايش دهيم.
ابوعلي افزود: در شرايطي كه بسياري از غذاها ارزش غذايي لازم را ندارند و سلامت جامعه را به خطر مي اندازند، اميدواريم بتوانيم مصرف آبزيان را به عنوان يك غذاي سالم در سبد غذايي مردم در سطح استان معرفي نماييم.
وي با اشاره به استقبال پرشور بانوان از اين جشنواره ادامه داد: خوشبختانه ۳۰ شركت كننده در مسابقه پخت آبزيان مطابق ذائقه و سليقه مردم، ضمن بهره گيري از خلاقيت و هنر آشپزي غذاهاي خوش طعم و متنوعي را ارائه نمودند؛ كه پس از بررسي توسط كارشناسان تغذيه هداياي ارزنده اي به ۸ نفر از برگزيدگان تعلق گرفت.
گفتني است، در اين جشنواره جمعي از مسئولان از جمله سرهنگ خاكسار فرمانده بسيج جهاد استان، رئيس گروه توسعه بازار اداره كل شيلات استان، فرمانده بسيج كاركنان شيلات استان، معاون سياسي فرمانداري، رئيس اداره شيلات شهرستان بهبهان و اعضاي شوراي شهر حضور داشتند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)