امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:48 AM 1401/03/01 تعداد بازدید: 56

علي دانش مهر، معاون صيد و بنادر ماهيگيري اداره كل شيلات خوزستان از آغاز ممنوعيت صيد ماهي حلواسفيد از فردا يكشنبه (1خرداد 1401) به مدت ۴۵ روز خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دانش مهر در توضيح اين خبر گفت: با توجه به بررسي هاي به عمل آمده توسط بخش بيولوژي و ارزيابي ذخاير پژوهشكده آبزي پروري جنوب كشور و مصوبه كميته مديريت صيد شيلات استان به منظور كمك به بهسازي ذخاير ماهي حلوا سفيد در فصل تخم ريزي اين گونه، صدور مجوز صيد آن از تاريخ يكشنبه (1خرداد 1401) در صيدگاه‌هاي استان‌هاي خوزستان و بوشهر ممنوع است.
وي در ادامه افزود: هرگونه صيد، حمل و جابجايي اين گونه و ادوات صيد آن از تاريخ ۱۱خرداد ماه تا ۲۳ تير ماه امسال ممنوع اعلام مي شود و همچنين عمليات صيد اين گونه آبزي با هرگونه ابزار و ادوات صيد تخلف محسوب شده و يگان حفاظت منابع آبزيان با متخلفان برخورد مي نمايد.
معاون صيد و بنادر ماهيگيري اداره كل شيلات خوزستان يادآور شد: اين ممنوعيت به دليل آغاز فصل تخم ريزي و جلوگيري از وارد شدن صدمات جبران ناپذير به اين گونه ماهي و حفظ ذخاير آبزيان و تداوم اشتغال پايدار جامعه صيادي اعلام شده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)