امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:45 AM 1401/03/03 تعداد بازدید: 47
وزير جهاد كشاورزي از اختصاص ۲۰ هزار ميليارد تومان تسهيلات با نرخ‌ ۱۰ تا ۱۵ درصد براي حمايت از توليد كنندگان بخش كشاورزي در فاز دوم اجراي طرح مردمي‌سازي و توزيع عادلانه يارانه‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيد جواد ساداتي‌‌نژاد با حضور در اجتماع بزرگ ۵۰ هزار نفري بسيجيان وزارت جهاد كشاورزي و سازمان‌هاي تابعه كه با عنوان (خرمشهرها در پيش است) برگزار شده بود، گفت: يك طرح بزرگ اقتصادي و حساس در شرايط حاضر كشور با مزاياي ميان‌مدت و بلندمدت براي اقتصاد كشور در حال اجرا است.

مقام عالي وزارت با اشاره به سختي‌هاي پيش روي اجراي اين طرح افزود: با وجود اين مشكلات، بايد در حوزه اقتصادي كشور اين طرح را عملياتي مي‌كرديم.

وي ادامه داد: مرحله اول اين طرح كه واريز وجه به ‌حساب افراد و آزادسازي قيمت‌ها در كالا بود، انجام ‌شده است.

ساداتي‌نژاد با اشاره به اين كه در فاز دوم حمايت از توليد كنندگان را داريم، گفت: حمايت از توليدكنندگان وظيفه جهاد كشاورزي است.

به گفته وي، بر اساس آخرين هماهنگي‌ها با روساي سازمان‌ها در جهاد كشاورزي سراسر كشور، اصلي‌ترين مسئله در توليد بحث تأمين سرمايه در گردش است.

وي يادآور شد: ۲۰ هزار ميليارد تومان تسهيلات با نرخ ۱۰ تا ۱۵ درصد براي اين طرح اختصاص داده ‌شده است.

ساداتي‌نژاد با بيان اين كه معاونت اقتصادي وزارت جهاد كشاورزي در بانك مستقر شده است، گفت: بانك‌هاي كشاورزي منتخب كشور به‌ صورت سه نوبت از امروز تا پايان طرح، استقرار خواهند داشت تا دامداران و توليدكنندگان دغدغه‌اي نداشته باشند و سرمايه در گردش آنها تأمين شود.

وي ادامه داد: همچنين توليدكنندگان مي‌توانند نهاده‌هاي دامي خود را با نرخ نيمايي از سامانه بازارگاه خريداري كنند.

وزير جهاد كشاورزي با تأكيد بر اين كه حفظ امنيت غذايي و توليد مواد غذايي از وظايف اصلي در شرايط كنوني است، تصريح كرد: امروز در دنيا نرخ غذا رو به افزايش است و بايد از كشاورزان كشورمان كه پاي توليد مردم با قدرت ايستاده‌اند تقدير كنيم.

وي يادآور شد: تمام قواعد مرسوم براي دريافت تسهيلات سرمايه در گردش مرغداران و پرورش‌دهندگان آبزيان و ماكيان و دام روستايي و عشايري معلق شده تا بتوانند اين تسهيلات را دريافت كنند.

ساداتي‌نژاد در پايان ابراز اميدواري كرد؛ بتوانيم از اين مرحله نيز عبور كنيم و توليد پايدار را براي مردم كشور حفظ كنيم.


منبع: maj.ir

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)