امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:17 PM 1401/03/07 تعداد بازدید: 161

معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران به همراه نماينده مردم حوزه غرب استان گلستان و سرپرست اداره كل شيلات گلستان، با حضور در شهرستان گميشان و طي بازديد از طرح هاي آبزي پروري استان در اين منطقه، مسائل و مشكلات موجود در اين بخش را به صورت ميداني بررسي كرد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس سيد حسين حسيني در اين بازديد ضمن تاكيد بر حل مسائل و مشكلات موجود از جمله تسريع در روند لايروبي كانال هاي آبرسان و احداث كانال اصلي آبرسان به مجتمع پرورش ميگو گميشان، گفت: خوشبختانه در سفر رياست جمهور به استان گلستان، اعتبار خوبي به طرح هاي آبزي پروري اين منطقه اختصاص داده شده است كه ارتقا مجتمع پرورش ميگو گميشان از 4 هزار هكتار به 10 هزار هكتار از جمله برنامه هايي است كه با اين تخصيص انجام خواهد شد.
وي افزود: همچنين يكي ديگر از دغدغه هاي ما احداث سايت پشتيبان قفس و اسكله پهلوگيري شناورهايصيادي در بندرتركمن است كه اين پروژه نيز در دست اقدام مي باشد و طي تصميم گيري هاي انجام شده، به زودي پيمانكار با آغاز فعاليت جبهه كاري جديد مشكل تردد به دريا برطرف خواهد شد. 
وي در خصوص مجتمع 500 هكتاري پرورش ماهيان خاوياري گميشان خاطرنشان كرد: لازمه توسعه ي آبزي پروري 
طرح هاي پايلوت و آزمايشي است. مجتمع پرورش ماهيان خاوياري گميشان نيز به زودي با راه اندازي 4 مزرعه به صورت پايلوت فعاليت خود را آغاز مي كند.
مهندس حسيني احداث كانال آبرسان اصلي به فاز 2 مجتمع پرورش ميگو گميشان را يكي از مهمترين دغدغه ها دانست و تصريح كرد: اين كانال مي تواند عمل آبرساني به مجتمع پرورش ميگو و ماهيان خاوياري گميشان را انجام دهد. در حال حاضر عمليات احداث آن به شركت شهرك هاي كشاورزي واگذار شده است كه با هماهنگي و نظارت شيلات، روند ساخت اين كانال تسريع مي شود.
رئيس سازمان شيلات ايران در پايان گفت: پيش بيني مي شود امسال در مجتمع پرورش ميگو گميشان توليدي 7 برابري و قابل توجه، قريب به 5000 تن ميگو را شاهد باشيم.
همچنين در اين بازديد نماينده مردم حوزه غرب استان گفت: با توجه به وجود 90 كيلومتر ساحل در غرب استان، اين منطقه از ظرفيت هاي مناسبي در زمينه آبزي پروري برخوردار است اما متاسفانه به دليل عدم سرمايه گذاري مناسب در زيرساخت ها شايد تاكنون آنطور كه شايسته است به اين ظرفيت ها پرداخته نشده است.
مهندس عبدالجلال ايري تصريح كرد: براساس وظايف نظارتي مجلس شوراي اسلامي، پيگير مصوبات ملي و استاني شيلات و همچنين مصوبات سفر رياست جمهور به استان هستيم و مطالبات را دنبال مي كنيم .
وي افزود: يكي از مطالبات جدي مردم در حوزه غرب استان توسعه مجتمع پرورش ميگو گميشان تا 10 هزار هكتار و راه اندازي مجتمع 500 هكتاري پرورش ماهيان خاوياري گميشان است كه براي تكميل زيرساخت ها از جمله كانال هاي آبرسان، جاده، آب و  برق تلاش خواهد شد.
نماينده مردم حوزه غرب استان در پايان گفت: با توجه به سرمايه گذاري قابل توجه ستاد اجرايي فرمان حضرت امام در زمينه طرح دريا بركت، تلاش مي كنيم با جذب اين اعتبار و راه اندازي اين طرح در استان زمينه ايجاد اشتغال براي ساحل نشينان فراهم گردد.
گفتني است رئيس سازمان شيلات ايران، در ادامه اين بازديد كه با حضور نماينده مردم حوزه غرب استان، سرپرست، معاون آبزي پروري و رئيس اداره فني و عمراني شيلات گلستان و فرماندار شهرستان گميشان برگزار شد، طي جلسه اي با حضور عضو هيئت مديره شركت تعاوني پرورش دهندگان ميگو گميشان، مسائل، مشكلات و دغدغه هاي پرورش دهندگان ميگو استان را بررسي كرد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)