امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:22 AM 1401/04/07 تعداد بازدید: 93
تجليل از دريانوردان نمونه كشوري با حضور فرماندهان نيروي دريايي سپاه پاسداران و ارتش جمهوري اسلامي ايران و مديران ارشد ارگان هاي دريايي و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمعي از دريانوردان كشور عصرديروز 6 تير ماه 1401 برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، تاريخچه نام‌گذاري روز دريانورد به كنفرانس ديپلماتيك بازنگري كنوانسيون استانداردها، آموزش و گواهينامه‌هاي دريانوردي (stcw) برمي گردد كه در ژوئن ۲۰۱۰  ميلادي در شهر مانيل برگزار شد. يكي از مهم ترين مصوبات كنفرانس مانيل، برگزاري آيين روز دريانورد و قدرداني از زحمات دريانوردان كشورهاي عضو ؛ در ۲۵ ژوئن هر سال است.
به همين مناسبت جمهوري اسلامي ايران همگام با جامعه جهاني هر ساله در تيرماه، روز جهاني دريانوردي را با برگزاري مراسمي گرامي مي‌دارد و روز گذشته در مراسم گراميداشت اين روز با شعار " سفر دريايي از گذشته تا حال، تجربه‌ات را به اشتراك بگذار" و با حضور وزير راه و شهرسازي، فرماندهان نيروي دريايي سپاه پاسداران و ارتش جمهوري اسلامي ايران و مديران ارشد ارگان هاي دريايي و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از دريانوردان نمونه ارگان هاي دريايي قدرداني شد.
در اين مراسم از ۴۰ دريانورد نمونه و فعال در ارگان‌هاي مختلف دريايي و بندري تقدير به عمل مي آيد.
در اين راستا از دريانوردان نمونه شيلات ايران نيز افراد ذيل معرفي شدند: ناخدا قادربخش اسلام دوست از سيستان و بلوچستان، ناخدا يوسف محمدي از شيلات استان هرمزگان، هادي محمديان نژاد از شيلات استان خوزستان.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)