امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:00 PM 1401/04/07 تعداد بازدید: 148

همزمان با گراميداشت روز جهاني دريانورد، معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران در تاريخ 6 تيرماه 1401 از دريانوردان نمونه شيلاتي تقدير به عمل آورد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيد حسين حسيني در اين جلسه با اشاره به اهميت دريا و دريانوردي و نقش آن در اقتصاد كشورها اظهارداشت:  ما بايد پناهگاه ها و نقطه تلاقي شما با دريا را حفظ كنيم چرا كه دريا تامين كننده معيشت شما است در واقع سرمايه ملي است و وظيفه ما صيانت از اين سرمايه و حفظ و بهسازي آن است تا بهره برداري از آن مستمر و پايدار باشد.

وي در پاسخ به مطالبه صياد نمونه در خصوص افزايش قدرت موتور قايق هاي صيادي خاطرنشان كرد: تعيين ميزان قدرت موتور در واقع شاخص كنترل براي تلاش صيادي و ميزان برداشت ذخاير است و يكي از شيوه هاي ايجاد پايداري شغل براي صيادان منطقه است.

حسيني تاكيد كرد :   بايد از حالت كمي صيد به سمت صيد كيفي حركت كنيم و از صيد سنتي به صيد با ادوات پيشرفته به منظور صيد هدفمند برويم.

رييس سازمان شيلات با اشاره به اهميت كارفرهنگي درحوزه صيد وصيادي و صيانت از ذخاير آبزيان، نقش و تاثيرگذاري صيادان را براي تحقق اين هدف بسيار مهم و كليدي دانست و مهربان بودن با دريا و ذخاير آن را توصيه نمود.

حسيني در پايان با تاكيد بر اينكه صيادان مي توانند در حوزه آبزي پروري مروجين خوبي باشند گفت: در حوزه شيلات چند كار بايد انجام شود از جمله افزايش   بهره وري، برداشت درست و مناسب،   كيفي سازي صيد و برداشت از ذخاير دريايي و افزايش ارزش افزوده كه در همه اين موارد نوع عملكرد و برخورد شما صيادان و بهره برداران تاثيرگذار خواهد بود. 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)