امروز : دوشنبه 24 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/05/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

7:43 AM 1401/04/11 تعداد بازدید: 166


معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران از برنامه ريزي وهدفگذاري براي توليد ۱۰۰ تُن خاويار و توليد ۲۰ هزار تُن گوشت خاويار در سال ۱۴۰۴ خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيد حسين حسيني در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به ممنوعيت صيد تجاري ماهيان خاوياري از سال 2010 گفت: همين امر باعث شد تا سازمان شيلات ايران در راستاي توسعه سياست پرورش ماهيان خاوياري اقدام كند.
معاون وزير جهاد كشاورزي در ادامه با اشاره به اينكه هم اكنون در استان هاي ساحلي كشور مزارع پرورش ماهيان خاوياري فعال هستند، بيان داشت: علاوه بر اين مزارع پرورش ماهيان خاوياري در 22 استان ديگر كشور نيز داير شده اند.

وي خاطرنشان ساخت: بر اساس آخرين آمار توليد تا پايان سال گذشته، 3128 تُن گوشت خاويار و16104 كيلوگرم خاويار در كشور توليد و به كشورهاي هدف صادر شده است.
رئيس سازمان شيلات ايران افزود: در نظر داريم ميزان توليدات محصولات خاوياري را در سال جاري با توجه به گذشت چندين سال از آغاز به كار مزارع پرورشي به طور چشمگيري نسبت به سال گذشته افزايش دهيم.
 
حسيني به حمايت سرمايه گذاران بخش خصوصي توسط سازمان شيلات ايران اشاره كرد و اظهار داشت: تسهيلات لازم با معرفي سازمان شيلات ايران در اختيار علاقه مندان به ورود در زمينه سرمايه گذاري پرورش ماهيان خاوياري از طريق ايجاد مزارع تخصصي در تمام استان هاي كشور، قرار خواهد گرفت.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)