امروز : پنج شنبه 7 مهر 1401 بروزرسانی:1401/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:41 PM 1401/05/13 تعداد بازدید: 188

معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران گفت: استمهال وام آبزي پروران و پرداخت تسهيلات ارزان قيمت در راستاي حمايت از مزارعي كه بر اثر سيل متحمل خسارت شده‌اند را در دستور كار داريم.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس سيدحسين حسيني در حاشيه بازديد از مزارع پرورش ماهي كه بر اثر سيل متحمل خسارت شده بودند، عنوان كرد: استمهال وام آبزي پروراني كه متحمل خسارت شده‌اند، همچنين پرداخت تسهيلات ارزان قيمت در راستاي حمايت از آنها را در دستور كار داريم.

رييس سازمان شيلات ايران در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به اينكه فعالان حوزه شيلات با مشكل بازار مواجه هستند، عنوان كرد: در اين ميان كار اساسي كه مغفول مانده بحث زنجيره ارزش است، براي همين طرحي را با بانك مركزي پيش گرفتيم كه همه را به هم وصل كند.

مهندس حسيني با بيان اينكه ما اگر مي‌خواهيم تحولي در توليد داشته باشيم بايد به افزايش بهره‌وري روي بياوريم، خاطرنشان كرد: استفاده از تكنولوژي نوين و صنعتي راه افزايش بهره‌وري است و براي تحقق اين مهم بايد زير ساخت ها ايجاد شود.

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: استفاده از مكان‌هاي آبي، پايه‌هاي طبيعي و ظرفيت زيست براي توليد آبزيان مهم است، آب پشت سدها و آب‌هاي سواحل دريايي جزو سياست حمايتي ما از فعالان حوزه شيلات است.

مهندس حسيني گفت: براي اولين بار كنار دام و طيور بعد از مردمي سازي يارانه‌ها شيلات را هم ديديم، در همين زمينه  شيلات كارت دويست ميليون توماني سرمايه در گردش را با بهره ۱۲ درصدي داشتيم.

وي با اشاره به اهميت ايجاد بازار تخصصي آبزيان، گفت: با كمك شهرداري  مي‌خواهيم بازار تخصصي در تهران راه‌اندازي كنيم ، صحبت مي‌كنيم كه يك غرفه را به استان لرستان اختصاص دهند.


منبع: فارس

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)