امروز : پنج شنبه 7 مهر 1401 بروزرسانی:1401/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:06 AM 1401/05/22 تعداد بازدید: 51


صيد ميگو به‌صورت رسمي توسط لنج‌ها در آب‌هاي استان بوشهر با اعطا مجوز صيد از سوي استاندار بوشهر به لنج‌داران آغاز شد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، استاندار بوشهر پس از اعطا صدور مجوز رسمي آغاز صيد ميگو در اسكله جلالي بوشهر در جمع خبرنگاران با بيان اينكه صيادان استان بوشهر عشق و علاقه وافر به ائمه عليه‌السلام دارند اظهار داشت: صيد ميگو از سه روز قبل مي‌توانست آغاز شود ولي به سبب اينكه صيادان استان بوشهر عزادار و سوگوار سيد و سالار شهيدان حضرت امام حسين عليه‌السلام و ديگر شهداي دشت كربلا هستند و آنان نقش اصلي در برگزاري مراسم ايام محرم و عاشورا حسيني دارند، بر اساس درخواست و توافق صيادان، عمليات آغاز صيد ميگو به بعد از تاسوعا و عاشوراي حسيني موكول شد.

احمد محمدي‌زاده با قدرداني از صيادان و عمليات فرهنگي آنان در هيئت‌هاي مذهبي و ارادت به ائمه عليه‌السلام خاطر نشان كرد: صيد ميگو براي لنج‌هاي صيادي از صبح امروز در خليج فارس آغاز شد و ملوانان اين شناورها از طريق بنادر استان بوشهر با لنج‌هاي صيادي راهي دريا شدند.

وي ضمن آرزوي موفقيت براي صيادان در صيد ميگو به وضعيت بيمه ملوانان پرداخت و گفت: بيمه صيادان در حال پيگيري است و با تصويب در مجلس شوراي اسلامي به قانون تبديل مي‌شود.

استاندار بوشهر موضوع فعاليت ملوانان به ويژه در حوزه شيلات را جزء كارهاي سخت و طاقت‌فرسا دانست و خاطر نشان كرد: بايد شرايط بيمه ملوانان شناورهاي صيادي فراهم شود.

محمدي‌زاده صيد آبزيان در خليج فارس به روش تور ترال و خارج از فصل را تخلف دانست و بيان كرد: بايد ساز و كارهاي لازم در جلوگيري از اينگونه صيد فراهم شود چراكه اين روش صيد به زيستگاه و ذخاير آبزيان خسارت و صدمات فراواني وارد مي‌كند.

وي با بيان اينكه از صيد آبزيان بدون مجوز به روش ترال و خارج از فصل جلوگيري مي‌شود تصريح كرد: براي بهبود وضعيت اسكله‌هاي صيادي اقدامات لازم در حال انجام است و براي رفاه صيادان طرح‌هاي مهمي در حال تدوين و اجرا است كه ملوانان در شرايط بهتري فعاليت كنند.

استاندار بوشهر از ساماندهي اسكله‌هاي صيادي استان بوشهر خبر داد و افزود: فرمانداران شهرستان‌هاي ساحلي استان بوشهر منابع اعتباري لازم براي ساماندهي اسكله‌هاي صيادي تخصيص داده‌اند ولي كافي نيست بايد در اين حوزه سازمان شيلات كشور كمك و اداره كل شيلات استان بوشهر پيگيري كند.

محمدي‌زاده گفت: اميد مي رود امسال صيادان بتوانند صيد خوبي داشته باشند و بتوانند در خصوص تامين غذاي مردم گامي موثر بردارند.


منبع: مانا

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)