امروز : چهارشنبه 9 آذر 1401 بروزرسانی:1401/09/08

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:31 PM 1401/06/29 تعداد بازدید: 53
  رئيس اداره شيلات آستانه اشرفيه گفت: سالانه ۴۵۰ تن از انواع ماهيان گرمابي در اين شهرستان توليد و به بازار مصرف عرضه مي شود كه ارزش اقتصادي آن به بيش از ۱۸۰ ميليارد ريال مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، محمود كشا زرع در گفت و گو با خبرنگا ايرنا با بيان اينكه هم اكنون تعداد ۵۵ مزرعه پرورش ماهيان گرمابي در اين منطقه فعاليت دارند، افزود: اين مزرعه‌ها حدود ۹۸ هكتار وسعت دارند.

وي، كپور، بيگ حد، آمور و فيتوفاگ را از مهمترين انواع ماهيان گرمابي عنوان و ذكر كرد: پرورش اين ماهيان در مزرعه هاي فعال اين شهرستان همه ساله از اواخر فروردين ماه آغاز و برداشت آن نيز در آبان ماه انجام مي شود.

وي ارزش اقتصادي توليد ماهيان گرمابي در مزارع پرورش اين شهرستان را حدود ۱۸۰ ميليارد ريال عنوان و ذكر كرد: حدود ۴۰ نفر در مزرعه هاي پرورش ماهيان گرم آبي اين منطقه مشغول كارند.

كشا زرع در ادامه با اشاره به فعاليت  ۲ مركز پرورش ماهيان سردآبي به مساحت ۵۰۰ مترمربع در شهرستان نيز گفت: سالانه حدود ۳۵ تن از ماهيان سردآبي در اين مراكز توليد مي شود.

به گفته وي، توليد اين ميزان از ماهيان سردآبي بيش از ۲۴ ميليارد ريال ارزش اقتصادي براي اين شهرستان به همراه دارد.

وي يادآور شد: ۲ مركز پرورش ماهيان خاوياري نيز با توليد سالانه ۳۰ تن و با ارزش اقتصادي ۶۵ ميليارد ريال نيز در اين منطقه مشغول فعاليت است.

كشا زرع در ادامه اجراي طرح هاي آبزي پروري را در توسعه اقتصادي اين شهرستان موثر دانست و اظهار داشت : حمايت از چنين طرح‌هايي در اولويت برنامه هاي اداره شيلات منطقه قرار دارد.

شهرستان آستانه اشرفيه در شرق استان گيلان با داشتن ۲ بخش مركزي و بندركياشهر داراي ۱۰۵ روستا و بيش از ۱۰۸ هزار نفر جمعيت است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)