امروز : چهارشنبه 9 آذر 1401 بروزرسانی:1401/09/08

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:35 PM 1401/06/29 تعداد بازدید: 48
بهره برداري از ۶۶ مخزن پرورش ميگو به شيوه فوق متراكم با حضور مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در شركت كيان يزدان در اين جزيره آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، شركت كيان يزدان قشم با فعاليت در حوزه پرورش ميگو به شيوه فوق متراكم در ۱۰ هكتار وسعت و سرمايه گذاري ۲۴۰ ميليارد ريالي سعي كرده است با توجه به محدوديت منابع زمين در اين جزيره، به بالاترين نرخ فعاليت در هر هكتار دست يابد.

اين شركت با توان توليد ۶۴ تُن ميگو در هر هكتار، ۲۵۰ مخزن پرورش دارد كه با حضور افشار فتح الهي مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، در مرحله آزمايشي كار خود، ۶۶ مخزن را به بهره برداري رسانده است.

بهره برداري از ۶۶ مخزن پرورش ميگو فوق متراكم در قشم آغاز شد

انتظار برداشت از مخزن هاي به بهره برداري رسيده مقدار۳۰ تُن ميگو است كه به منظور تامين امنيت غذايي، به بازار كشور عرضه خواهد شد.

اين شركت قصد دارد پس از بهره برداري كامل، وارد عرصه صادرات شده و در چرخه ارز آوري براي كشور، نقش آفريني كند.

بهره برداري از ۶۶ مخزن پرورش ميگو فوق متراكم در قشم آغاز شد

به گزارش ايرنا، جزيره زيباي قشم مشرف به تنگه هرمز و مجراي ورودي به خليج فارس و درياي عمان است.

اين جزيره كه بزرگ‌ترين جزيره خليج فارس است، به دليل مجاورت با اقيانوس هند، وجود منابع نفت و گاز و واحدهاي پتروشيمي و پالايشگاهي و تجهيزات فراساحلي و برخورداري از تسهيلات بندري براي كشتي‌هاي بزرگ (در رده پاناماكس) يكي از استراتژيك‌ترين جزاير ايران و خليج فارس است كه به دليل خدمات سوخت‌رساني به كشتي‌هاي عبوري از آبراهه بين‌المللي و پارك‌هاي انرژي و زيست – فناوري آن شهرتي جهاني دارد.

از سوي ديگر، ويژگي‌هاي طبيعي و تاريخي اين جزيره، باعث شده قشم به يكي از مقاصد گردشگري اصلي در ايران و منطقه خليج فارس تبديل شود.

  حدود ۳۰۰ كيلومتر مربع از اين جزيره را شامل مي‌شود. اين منطقه به دليل قرارگيري در نقطه‌اي كليدي از كريدور ترانزيتي شمال – جنوب، دسترسي به كريدور پروازهاي بين‌المللي شرق – غرب و تسهيلات بندري آن، كه به نوعي مكمل بندر شهيد رجايي است، نقش پررنگي در تجارت و بازرگاني جهاني دارد.

اهداف و محورهاي اصلي فعاليت‌هاي اين منطقه آزاد تجاري – صنعتي شامل توسعه و گسترش صنعت ترانزيت و حمل و نقل، گسترش تجارت و خدمات تجاري، صنايع انرژي‌بر، صنايع بيوتكنولوژيك و منابع دريايي، صنايع گردشگري، شيلات و صيد صنعتي، خدمات پشتيبان نفت و پارك‌هاي انرژي است.

منبع: ايرنا

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)