امروز : چهارشنبه 9 آذر 1401 بروزرسانی:1401/09/08

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:51 AM 1401/07/02 تعداد بازدید: 48

مدير كل شيلات استان بوشهر از پايان صيد ميگو در خليج فارس محدوده آب‌هاي ساحلي استان بوشهر خبر داد و گفت: امسال صيادان استان بوشهر ۱۳۴۰ تن ميگو صيد كردند.به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، علي بازدار در گفتگويي با خبرنگار مانا در بوشهر، با اشاره به اينكه صيد ميگو از ۱۸ مرداد در خليج فارس آغاز شد اظهار داشت: صيد ميگو از ۱۸ مرداد ماه در آب‌هاي خليج فارس اين استان آغاز شد و تا پايان روز ۲۹ شهريور ماه ادامه داشت.

وي با بيان اينكه صيد ميگو از ۳۰ شهريور در خليج فارس ممنوع است تصريح كرد: صيادان استان بوشهر در مدت ۴۳ روز موفق به صيد يك‌هزار و ۴۰۰ تن ميگو از آب‌هاي خليج فارس شدند كه اين ميزان صيد نسبت به دو هزار و ۲۰۰ تن صيد سال گذشته ۲۷ درصد كاهش نشان مي‌دهد.

مديركل شيلات استان بوشهر ۷۸ درصد ميگو صيد شده در استان بوشهر را از گونه ببري و مابقي را  سفيد و سر‌تيز دانست و افزود: بيشترين ميگو صيد شده با ۶۸۴ تن  معادل ۵۲ درصد مربوط به بندر بوشهر و كمترين ميزان ميگو صيد شده با ۹.۵ تن كمتر از يك درصد مربوط به شهرستان كنگان است.

بازدار بيان كرد: در  صيد ميگو امسال، يك هزار و ۳۰ شناور شامل ۵۸۳ قايق و ۴۵۷ لنج صيادي با ۹ هزار و ۵۰۰ ملوان مشاركت داشتند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)