امروز : چهارشنبه 9 آذر 1401 بروزرسانی:1401/09/08

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

2:37 PM 1401/07/02 تعداد بازدید: 112

به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس، سردار گودرزي فرمانده مرزباني ناجا در  نمازجماعت ظهر و عصر سازمان شيلات ايران شركت نمود و به ايراد سخنراني پرداخت.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيدحسين حسيني ضمن ابراز خرسندي از حضور فرمانده مرزباني ناجا در سازمان شيلات و خيرمقدم به وي و گراميداشت هفته دفاع مقدس و ياد وخاطره شهيدان جنگ تحميلي اظهار داشت: هرگاه موضوع امنيت كشور مطرح مي شود بسياري از چارچوب ها حذف شده و مستلزم رويكردي ملي است و همانا «خوداتكايي» در توليد غذا و امنيت غذايي كشورموضوع مهمي است كه مقام معظم رهبري مكرراً به آن اشاره داشتند.
وي با اشاره به جنگ روسيه و اكراين و ناتواني كشورهايي كه آمادگي مواجهه با اين بحران بين المللي رانداشتند و به چالش جدي افتادند گفت: همان تفكر بسيجي و جهادي در نظام جمهوري اسلامي ايران كه برگرفته از رهنمودهاي امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري است كشور ما در اين گذر سخت و تحريم ناجوانمرادانه توانست با كمترين تنش اين موضوع را پشت سرگذارد. 
وي افزود: در زمان دفاع مقدس كه نيروهاي مسلح با دادن خون خود و عزيزان خود و بهترين زمان زندگي خود، امنيت كشور را با رويكرد جهادي حفظ كردند امروز هم كه آرايش جنگي ما توليد غذاست و در صف مقدم سنگرسازان بي سنگر، وزارت جهادكشاورزي است وزارت جهادي كه  3100 شهيد  تقديم نظام جمهوري اسلامي كرد همه كشور بايد در امر خوداتكايي و توليد و امنيت غذايي پايدار بسيج شويم.
مهندس حسيني با اشاره به اهميت و جايگاه سازمان شيلات در امنيت غذايي كشور اظهار داشت: در حوزه توليد غذا و امنيت مستتر در حوزه پدافند غيرعامل با حضور140 هزار صياد و  11 هزار شناور در دريا بستري است كه صيادان زحمتكش حضور دارند هم بحث ايجاد امنيت در يك جايگاه ويژه اي برخوردار است.
رئيس سازمان شيلات ايران در پايان از زحمات فرماندهي مرزباني كشور در كمك به سازمان شيلات ايران در حفظ و صيانت از ذخاير دريايي و امنيت در دريا قدرداني نمود.
در ادامه سردار گودرزي ضمن اشاره به تاريخچه فعاليت مرزباني از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون و جنگ تحميلي گفت: ما با مستكبران عالم، با ارتش تروريستي آمريكا، رژيم كودك كش اسرائيل و بلوك شرق و غرب، فرانسوي هايي كه از تمام مناطق مرزي به طور  لحظه اي فيلم برداري مي كردند تا منافقيني كه كنار رزمندگان ما مي نشستندو اخبار و اطلاعات را به صدام مي دادند در اين جنگ نابرابر ايستادگي كرديم. آنهايي كه سنگر مي ساختند ولي خودشان در سنگر نبودند و شما ادامه دهنده راه شهيدان هستيد .
وي به وحدت بين نيروهاي مسلح شامل ارتش و سپاه و نيروهاي انتظامي اشاره كرد و افزود: اين دلاورمردان با پشتيباني مردم توانستند از مرزهاي كشور دفاع كنند و در روزهاي پاياني جنگ كه صدام پي برد در برابر نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي توانايي مقاومت بيشتر ندارد، قطع نامه را قبول كرد و امام هم پذيرفت.
سردار گودرزي با گراميداشت هفته دفاع مقدس، بر وظيفه همه مردم و مسئولين در ادامه راه شهيدان جنگ تحميلي تاكيد كرد. 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)