امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:46 PM 1401/07/04 تعداد بازدید: 187
بيست و يكمين جلسه شوراي معاونين سازمان شيلات ايران با حضور معاون وزير و رييس سازمان شيلات، معاونين و مديران كل ستادي، صبح امروز در محل سالن جلسات اين سازمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دستور كار اين جلسه ارائه طرح توسعه شيلات در سواحل مكران و همچنين گزارش عملكرد دفتر بهبود كيفيت، فراوري و توسعه بازار آبزيان بوده است. مهدي دهقاني مشاور رييس سازمان در حوزه سواحل مكران پس از قرائت منويات مقام معظم رهبري در خصوص حساسيت و اهميت سواحل مكران و درياي عمان، به ارائه گزارش عملكرد طرح توسعه شيلات در سواحل مكران پرداخت  و گفت: جلسات تخصصي مختلف با مشاورين طرح، جلسات مختلف با دبيرخانه طرح در وزارت جهادكشاورزي، مشاورين مادر در دانشگاه شهيد بهشتي و سازمان اتكا در راستاي توسعه طرح مذكور داشته ايم.
وي افزود: براساس مطالعات انجام شده طول سواحل مكران حدود 650 كيلومتر است كه شامل شهرستان هاي ميناب، سيريك و جاسك در شرق استان هرمزگان و زرآباد، كنارك و دشتياري در سيستان وبلوچستان مي باشد.
دهقاني به فرايند تصويب طرح هاي توسعه زيربخش در سواحل مكران، جلسات متعددي كه به منظور ايجاد پايگاه در اين حوزه برگزار شده است اشاره كرد و گزارش مبسوطي از عملكرد اين حوزه از ابتداي تشكيل دبيرخانه طرح توسعه شيلات در سواحل مكران تاكنون به صورت تصويري ارائه كرد.     
وي از ظرفيت هاي شيلاتي در سواحل مكران در زمينه آبزي پروري به پروش ماهيان در قفس هاي دريايي، تكثير و پرورش ميگو و در حوزه صيد و صيادي، به صيد پايدار و ترويج صيد مسئولانه، اصلاح روش هاي صيد با تاكيد بركيفي سازي صيد، توسعه زيرساختهاي صيد و صيادي و تبديل اين زيرساختها به كانون اقتصادي منطقه اشاره كرد.     
در ادامه محسنعلي گلشني مديرعامل شركت سرمايه گذاري، توسعه تجارت و صيد صنعتي منطقه آزاد تجاري صنعتي چابهار به عنوان عضو مدعو شوراي معاونين گزارش مبسوطي از ظرفيتها و بسترهاي مناسب رشد و توسعه شيلات در سواحل مكران و اقدامات انجام شده ارائه نمود.
پس از ارائه گزارش و بحث و تبادل نظر، مقررشد ظرف يك ماه آينده از پايگاه هاي يگان حفاظت از منابع آبزيان در سواحل مكران به منظور رفع نواقص و معايب موجود بازديد ميداني بعمل آيد و همچنين كميته سرمايه گذاري در حوزه مكران و معاونت برنامه ريزي و مديريت منابع سازمان شيلات نسبت به تهيه بسته سرمايه گذاري در سواحل مكران اقدام نمايند. 
تكميل گزارش مكران براساس طرح تحولي وزير جهادكشاورزي، تعامل با استانداران و سيستان وبلوچستان وهرمزگان به منظور انعقاد تفاهم نامه، پيگيري راه اندازي ظرفيت هاي جديد پشتيباني از توسعه سواحل مكران از جمله سامانه الكترونيكي بورس و لجستيك خاص منطقه از مصوبات اين جلسه در راستاي طرح توسعه سواحل مكران مي باشد. 
همچين در اين جلسه مقررشده است پايگاه يگان حفاظت از منابع آبزيان در جزيره كيش راه اندازي شود وطي تفاهم نامه اي با فرماندهي مرزباني ناجا زمينه هاي همكاري با اين نهاد فراهم گردد. 
تشكيل جلسه اختصاصي براي برگزاري جلسات شوراي راهبردي تحقيقات، برگزاري نشست رييس سازمان با كاركنان به منظور ارائه گزارش عملكرد، تسريع در تكميل و راه اندازي داشبورد مديريت توسط واحد فناوري اطلاعات، تسريع در راه اندازي دبيرخانه شوراي گفتگو و برپايي نمايشگاه دائمي زنجيره ارزش در طبقه همكف ساختمان شيلات از ديگر مصوبات بيست و يكمين جلسه شوراي معاونين سازمان شيلات بوده است.         

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)