امروز : دوشنبه 1 مرداد 1403 بروزرسانی:1403/05/01

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:51 AM 1401/12/27 تعداد بازدید: 116
  با حضور استاندار هرمزگان، مركز بازسازي ذخاير آبزيان در جزيره قشم، با ظرفيت توليد پنج ميليون قطعه بچه ماهي كلنگ زني شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، استاندار هرمزگان در آئين اين مراسم گفت: درسفر رياست جمهوري در آبان ماه سال گذشته به استان هرمزگان، دستور ساخت سه مركز بازسازي ذخاير آبزيان صادر شد كه پس از طي مراحل لازم، امروز شاهد گلنگ زني يك مركز در جزيره قشم هستيم.

دوستي با اشاره به اهميت حفظ و بازسازي ذخاير ارزشمند آبزيان بر تسريع در احداث مراكز بازسازي ذخاير آبزيان تاكيد كرد و افزود: با توجه به فشار مضاعف بر ذخائر آبزيان خليج فارس و درياي عمان و برداشت بالغ بر صد هزار تن مازاد بر ذخائر و افزايش شناورهاي بدون مجوز در طول نوار ساحلي بايد هر چه سريع‌تر حداقل سه مركز بازسازي و حفاظت از ذخائر ژنتيكي آبزيان خليج فارس و درياي عمان ايجاد شود.

دوستي تصريح كرد: در آينده اي نزديك استان هرمزگان شاهد بهره برداري از سه مركزبازسازي ذخاير آبزيان در شهرستان هاي قشم، بندرلنگه و جاسك خواهيم بود.

در ادامه سرپرست اداره كل شيلات هرمزگان گفت: روند ايجاد و كلنگ زني و آغاز عمليات اجرايي سه مركز بازسازي ذخاير آبزيان در هرمزگان با حمايت و پيگيري معاون وزير و رياست سازمان شيلات ايران، استاندار هرمزگان و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي محقق شد و اميد داريم در آينده اي نزديك شاهد بهره برداري از مراكز باشيم‌

مسعود باراني مساحت اين پروژه را بالغ بر هشت هكتار خواند و تصريح كرد: اين مركز ظرفيت توليد پنج ميليون قطعه بچه ماهي بومي در سال را دارد.

باراني پيش بيني اعتبارمورد نياز براي اجراي اين طرح ۱۰۰ ميليارد تومان خواند و گفت: اعتبار اين طرح از محل سفرهاي استاني رياست جمهور تامين مي شود‌.

وي جبران بخشي از فشار بر ذخاير آبزيان بر اثر برداشت بي رويه، ترميم و كمك به احياء ذخيره گاهها و حفظ ذخاير آبزيان، ايجاد توازن در اكوسيستم،حفظ جمعيت روستايي و ساحل نشينان، صيد و صيادي پايدار، تثبيت اشتغال و كمك به امنيت غذايي و پدافند غيرعامل را از ضرورت ها اهم اهداف اجراي طرح بازسازي ذخاير آبزيان خواند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)