امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:01 AM 1401/12/27 تعداد بازدید: 140
در روزهاي پاياني سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ هزار ميليارد ريال براي پرداخت حق بيمه ملوانان و صيادان توسط مجلس شوراي اسلامي تصويب گرديد. 

  به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، با توجه به پيگيري هاي فراوان صورت گرفته توسط وزيرجهادكشاورزي ، معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران ، نمايندگان استانهاي ساحلي در مجلس شوراي اسلامي از طريق كميسيونهاي تخصصي ذيربط در مجلس با تخصيص مبلغ ۵ هزار ميليارد ريال در بند 12 الحاقي به تبصره 11 قانون بودجه سال 1402 كل كشوربه منظورسهم دولت از حق بيمه ملوانان وصيادان داراي كارت فعال در سواحل جنوبي و شمالي كشور موافقت و تصويب گرديده و در اين مصوبه سهم دولت ۱۳درصد و سهم كارفرما و بيمه شده هريك ۷درصد در نظر گرفته شده است .
درصورت تاييد اين موضوع  توسط شوراي محترم نگهبان و ابلاغ آن  توسط دولت، يكي از مطالبات اصلي جامعه صيادي كشور يعني افزايش معافيت حق بيمه ملوانان وصيادان سهم كارفرما از ۵ نفر به ۱۰ نفر ، در سال آينده تحقق خواهد يافت. 
گفتني است كه اين موضوع به عنوان يكي از مطالبات و انتظارات جامعه صيادي در سال‌هاي گذشته بوده كه امسال توسط سازمان شيلات ايران و تشكل هاي صيادي در زمان تدوين لايحه بودجه مطرح و پيگيري مي شد .
اميدواريم با تاييد نهايي اين مصوبه توسط شوراي نگهبان در سال آينده شاهد بهره‌مندي ملوانان و جامعه صيادي از مزاياي اين مصوبه باشيم تا پاسخگوي مناسبي براي بخشي از مشكلات و مشقات شغل صيادي كه همواره در شرايط سخت جوي با امواج دريا دست و پنجه نرم مي كنند باشد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)