امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

2:43 PM 1401/12/27 تعداد بازدید: 96

رئيس اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران با اشاره به صادرات ۳۳ هزار تن از مجموع ۶۱ هزار تن ميگوي توليد شده در سال جاري گفت: بيشترين ميزان صادرات ميگوي پرورشي امسال در بين بازار‌هاي هدف به كشور روسيه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، علي اكبر خدايي اظهار داشت: امسال در مجموع ۶۱ هزار تُن ميگوي پرورشي در مزارع استان‌هاي بوشهر، هرمزگان، خوزستان، گلستان و سيستان و بلوچستان توليد شد كه از اين ميزان توليد شده تا كنون ۳۳ هزار تن به بازار‌هاي هدف صادر شده است.

رئيس اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران با اشاره به رشد چشمگير صادرات آبزيان طي سال‌هاي اخير به كشور روسيه اذعان داشت: امسال شاهد بيشترين ميزان صادرات ميگوي پرورشي در ميان كشور‌هاي هدف به روسيه بوديم كه اين روند ادامه خواهد داشت.

به گفته خدايي، علاوه بر روسيه، ميگوي پرورشي امسال به كشور‌هاي عربي حاشيه خليج فارس به ويژه امارات و نيز كشور‌هاي جنوب شرق آسيا و اروپايي صادر شده است.

وي خاطرنشان ساخت: حدود ۱۵ هزار تن از مجموع ميگوي توليدي امسال به تدريج در بازار داخلي توزيع و به مصرف ايرانيان خواهد رسيد.

به گفته وي، ۱۳ هزار تُن ميگوي پرورشي باقي مانده در انبار‌ها نيز به تدريج در سال آينده به بازار‌هاي هدف صادر خواهد شد.

اين مقام مسئول در اتحاديه توليد و تجارت آبزيان ايران با اشاره به كاهش قيمت جهاني ميگوي پرورشي و از سوي ديگر نيز افزايش قابل توجه قيمت نهاده‌هاي توليد، اعلام كرد: احتمال كاهش توليد ميگوي كشور در سال آينده براي جلوگيري از ضرر پرورش دهندگان وجود دارد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)