امروز : شنبه 8 مهر 1402 بروزرسانی:1402/07/06

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

2:57 PM 1402/03/03 تعداد بازدید: 119


سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و سازمان شيلات ايران به منظور نيل به اهداف توسعه اي با منشاء آبزيان، تفاهم نامه همكاري امضاء كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، به منظور توسعه هدفمند بازار آبزيان در كشور، تفاهم نامه همكاري مشترك بين سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و سازمان شيلات ايران به امضاء رسيد.
هدف از انعقاد اين تفاهم نامه، توسعه همكاري ها و تعاملات اجرايي، علمي، آموزشي، نوآوري و پژوهشي به منظور نيل به اهداف توسعه اي با ايجاد مراكز عرضه بهداشتي در اشكال متفاوت و در دسترس قرار دادن غذاي سالم براي تمامي افراد جامعه است.
زمينه هاي همكاري اين تفاهم نامه شامل توسعه مكاني مراكز فيزيكي عرضه آبزيان، ترويج فرهنگ مصرف آبزيان در كشور، همكاري در فعاليت استارت آپ هاي شيلاتي در حوزه عرضه و توزيع هوشمند آبزيان در شهرها، تسهيل در اعطاي مجوز به متقاضيان احداث، بازسازي و توسعه بازار آبزيان و برگزاري دوره هاي آموزشي است.
لازم به ذكر است به منظور نظارت و اجراي اين تفاهم نامه كارگروه هاي كشوري توسعه بازار آبزيان و كارگروه استاني توسعه بازار آبزيان تشكيل شده است.
مديركل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان درباره اين تفاهم نامه گفت: در گذشته براي احداث فضاي فيزيكي عرضه آبزيان تفاهم هايي انجام شده بود كه پس از انجام اين مرحله وارد فاز جديدي شده ايم به گونه اي كه از استارت آپ هاي شيلاتي مانند رستوران هاي دريايي سيار و يا توزيع هوشمند آبزيان براي توسعه ي اين بازار بهره برداري خواهد شد.
دكتر عباس مختاري افزود: در حلقه هاي توزيع و مصرف وارد شده ايم و فرهنگ سازي در اين زمينه با برگزاري جشنواره غذاهاي دريايي انجام مي شود.
وي خاطرنشان كرد: كارگروه تخصصي بازار مصرف به رياست معاون استاندار و دبيري مديركل شيلات استان ها ايجاد مي شود و به تمامي استانداري ها ابلاغ خواهد شد.
مختاري تاكيد كرد: اميدوار هستيم كه با توسعه بازارهاي فوق بتوانيم كمك بزرگي به توسعه فرهنگ مصرف آبزيان داشته باشيم.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)