امروز : جمعه 4 اسفند 1402 بروزرسانی:1402/12/02

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:13 PM 1402/06/28 تعداد بازدید: 172

در راستاي فقرزدايي و خوداتكايي ساحل نشينان در جلسه اي مشترك توسعه همكاري هاي سازمان شيلات با بنياد بركت مورد تاكيد قرار گرفت. 

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، در راستاي توسعه همكاري ها با بنياد بركت در حوزه آبزي پروري جلسه اي كه با حضور معاون وزير و رئيس سازمان شيلات، معاون توسعه آبزي پروري، مديركل دفتر برنامه ريزي و بودجه سازمان، مدير كل دفتر امور ميگو، مجري طرح توسعه پرورش ماهي در دريا و نمايندگاني از اين بنياد در محل سازمان شيلات برگزار شد.
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران در اين جلسه به اقدامات انجام شده براي توسعه ي مناطق ساحلي كشور اشاره كرد و گفت: براي اجرايي شدن فرمايشات مقام معظم رهبري در راستاي فقرزدايي و خوداتكايي ساحل نشينان اقدامات بسيار خوبي با همكاري بنياد بركت و سازمان هاي تخصصي به انجام رسيده است.
سيدحسين حسيني افزود: اقدامات مشتركي در زمينه سرمايه گذاري براي اجرايي شدن طرح هاي مختلف انجام شده كه لازم است گسترش يابد.
وي افزود: ايجاد خانه هاي مولد و پرورش خانگي آبزيان در كنار اجراي پروژه هاي كوچك مي تواند موثر واقع شود، علاوه بر آنكه پرورش ماهي زينتي با نگاه ارزآوري در اين مناطق بسيار موثر است.
حسيني پيشنهاد تهيه الگويي مناسب براي همكاري هاي مشترك با بنياد بركت را ارائه كرد و گفت: تخصص هاي لازم و بودجه اي كه براي آن لازم است بايد توسط همكاران شيلات كارسازي شود تا پروژه به عنوان پايلوت در مناطق مستعد اجرايي شود.
وي وجود موج شكن، اسكله و اقبال محلي را براي اجراي پروژه هاي مشترك با بنياد بركت موثر دانست و افزود: با توجه به مطالعات انجام شده منطقه ابوموسي براي اجراي پروژه هاي مختلف از جمله آبزي پروري، پرورش ماهي در قفس و پرورش ماهيان زينتي مستعد است.
رئيس سازمان شيلات ادامه داد: براي استفاده از سرمايه گذاران مختلف در مناطقي چون جزيره ابوموسي و سواحل مكران بايد الگويي مناسب تهيه و برنامه هاي تحولي تهيه شده شيلات را نيز مدنظر قرار داد.
حسيني در ادامه به استفاده از آب هاي دو منظوره اشاره كرد و گفت: از آنجائيكه آب يك بار مصرف نيست مي توان از آب هاي آبزي پروري براي مصارف كشاورزي بهره گرفت.
وي در پايان گفت: استان هاي مستعد شناسايي شده و براي هر منطقه چند الگو معرفي خواهد شد وبنياد بركت نيز در اين زمينه ها همكاري هاي لازم را داشته باشد.
گفتني است در پايان اين جلسه توسعه همكاري هاي شيلاتي در حوزه آبزي پروري با بنياد بركت بررسي و طرح هاي شاخص شيلاتي كه قابليت اجرا در مناطق مدنظر را دارد عنوان شد. 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)