امروز : پنج شنبه 31 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:49 AM 1402/06/29 تعداد بازدید: 134

مديركل شيلات لرستان گفت: سالانه ۵۰۰ كيلوگرم خاويار در لرستان توليد مي شود كه طبق يك برنامه زمان بندي شده تا چهار سال آينده اين رقم به ۱۵ تن افزايش خواهد يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، "كيارش بيرانوند" اظهار كرد: پنج مجتمع توليد ماهيان خاوياري در استان لرستان فعال است كه سالانه ۱۵۰ تن گوشت و ۵۰۰ كيلوگرم خاويار از اين مزارع توليد و روانه بازارهاي فروش مي شود.

وي با اشاره به در دست احداث بودن سه مجتمع پرورش ماهيان خاوياري در استان، افزود: ۲ مجتمع از اين تعداد در شهر "درب گنبد" كوهدشت و يك مجتمع بزرگ نيز در شهر "سپيددشت" در حال احداث است.

مديركل شيلات لرستان در خصوص مجتمع پرورش ماهي خاوياري "سپيددشت" تصريح كرد: اين مركز، يكي از بزرگترين پروژه هاي آبزي پروري سطح كشور است كه سال ۹۴ در زميني به مساحت بيش از ۹ هكتار احداث شده و با بهره برداري و آغاز به كار، توان توليد سالانه ۲ هزار تن گوشت خاويار و ۱۰ تن خاويار را به تنهايي براي استان خواهد داشت.

بيرانوند تصريح كرد: پيش بيني ها بر اين است كه اين مجتمع هاي در دست احداث ظرف مدت چهار سال آينده به مرحله بهره برداري و توليد برسد و استان لرستان به يكي از قطب هاي توليد خاويار كشور تبديل شود.

وي با اشاره به اشتغال يك هزار نفري مجتمع هاي در دست احداث براي استان لرستان، افزود: بيش از سه هزار تن ماهي خاوياري و ۱۵ تن خاويار با بهره برداري از اين مجتمع ها به ظرفيت توليد استان افزوده خواهد شد.

مديركل شيلات لرستان با اشاره به ظرفيت كم نظير استان در توليد ماهيان سردآبي و گرمابي، عنوان كرد: هم اكنون سالانه حدود ۳۲ هزار تن ماهي در لرستان توليد مي شود كه ۲۶ هزار تن از اين مقدار سردآبي و ۶ هزار تن نيز ماهيان گرمابي است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)