امروز : جمعه 4 اسفند 1402 بروزرسانی:1402/12/02

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:47 PM 1402/06/29 تعداد بازدید: 120

معاون آبزي پروري شيلات خوزستان از آغاز فصل برداشت ميگوي عاري از بيماري در سطح مزارع پرورشي استان خبرداد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مرتضي سوري در اين رابطه گفت: سطح زير كشت پرورش ميگو در سال جاري در استان خوزستان بيش از 603 هكتار بوده و تاكنون بالغ بر 30 تن ميگوي وانامي از مزارع پرورشي مجتمع چوئبده آبادان صيد شده است.
سوري در ادامه با اشاره به شيوع بيماري در برخي استان ها تاكيد كرد: به واسطه اقدامات پيشگيرانه نظير استفاده از مراكز نوزادگاهي ميگو، افزايش نظارت و مراقبت هاي بهداشتي كارشناسان شيلات و دامپزشكي، دقت در فيلتراسيون آب مزارع پرورشي، بهبود مديريت آب و غذادهي استخرها و همچنين بهره گيري از دانش فني كارشناسان و متخصصان داخلي در اين عرصه، شاهد برداشت ميگو عاري از بيماري هاي مسري نظير لكه سفيد و ahpnd طي 2 سال اخير هستيم.
وي افزود: ميانگين وزن انفرادي ميگوي صيد شده نسبت به سال گذشته 41 درصد رشد داشته است و زمينه عرضه توليداتي با كميت و كيفيت مطلوب جهت ارائه به بازار هاي داخلي و صادرات فراهم شده است.
معاون آبزي پروري شيلات خوزستان با بيان اينكه مجتمع پرورش ميگوي چوئبده آبادان در مسير پيشرفت و توسعه همه جانبه قرار دارد يادآور شد: رشد تعداد مراكز تكثير با 33 درصد، مراكز نرسري با 40 درصد و مزارع پرورشي با 12 درصد در سال جاري بيانگر رونق اقتصادي, افزايش اشتغال و ايجاد امنيت غذايي در منطقه خواهد بود.
 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)