امروز : پنج شنبه 31 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

2:11 PM 1402/06/29 تعداد بازدید: 247

با امضاي تفاهم نامه بين سازمان شيلات ايران و تشكل هاي آبزي پروري، توانمندسازي تشكل ها و واگذاري بخشي از تصدي گري هاي دولتي به بخش خصوصي كليد خورد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، با حضور معاون وزير و رئيس سازمان شيلات، معاون توسعه آبزي پروري، رئيس اتحاديه ماهيان گرم آبي، سردآبي كشور، رئيس صندوق توسعه صادرات آبزيان و جمعي از مديران كل سازمان شيلات جلسه اي با هدف تقويت جايگاه تشكل ها و واگذاري بخش خصوصي از فعاليت هاي تصدي گري سازمان به بخش خصوصي برگزار شد.
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران با اشاره با آنكه متوليان اصلي توليد  در قالب تشكل ها و اتحاديه ها در كشور فعاليت مي كنند گفت: تشكل ها يكي از اضلاع مهم تصميم گيري محسوب مي شوند و از حضور آنها در سازمان هاي دولتي با تفاهم نامه اي كه منعقد مي شود بيشتر بهره گرفته خواهد شد.
سيدحسين حسيني افزود: استفاده از نظرات توليدكنندگان و توانمندي آنها با واگذاري بخشي از تصدي گري ها از اهداف مهم دولت محسوب مي شود.
وي ادامه داد: براي مديريت صحيح توليد لازم است اطلاع از وضعيت دقيق آمار داشته باشيم كه در اين راستا با الگو برداري از سامانه سماسط و تعميم آن به حوزه آبزي پروري خواهيم توانست به اين اطلاعات دسترسي يابيم.
حسيني خاطرنشان كرد: بر اساس توافقات انجام شده و انجام اقدامات كارشناسي اين تفاهم نامه تنظيم شده كه البته قابليت تغيير خواهد داشت و اميدواريم قابل تعميم براي تمامي تشكل ها باشد.
وي افزود: واگذاري بخشي از تصدي گري ها به حوزه خصوصي باعث مي شود كه استانداردهاي توليدي بيشتر رعايت شده، منابع هدفمند شوند و در بازارهاي داخلي و خارجي از قدرت مذاكره بيشتري برخوردار باشند.
رئيس سازمان شيلات گفت: اميدواريم امضاي اين تفاهم نامه توليدكنندگان را بر روي ريل اصلي توليد هدايت كند و با مديريت دقيق بتوانند رشد مناسبي در حوزه توليد را رقم بزنند.
گفتني است در پايان اين جلسه تفاهم نامه همكاري بين سازمان شيلات ايران و تشكل هاي آبزي پروري به امضاء رسيد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)