امروز : جمعه 4 اسفند 1402 بروزرسانی:1402/12/02

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:09 AM 1402/08/27 تعداد بازدید: 104

سرپرست اداره كل شيلات خوزستان با اشاره به پايان فصل برداشت ميگو در سطح مزارع خوزستان از رشد 32 درصدي توليد ميگوي پرورشي در استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مرتضي سوري در اين باره گفت: امسال 604 هكتار از اراضي ساحلي استان به پرورش ميگو اختصاص يافت و ميزان برداشت ميگو  از 611 استخر فعال با رشد 32 درصدي نسبت به سال گذشته به يك هزار و 718 تن رسيده است.

وي افزود: گونه ميگوي مورد پرورش در استان، گونه وانامي است و ميانگين وزن انفرادي ميگوي صيد شده با كيفيت بالا و مطابق استاندارد هاي جهاني نسبت به سال گذشته 41 درصد و متوسط ميزان توليد در هر هكتار  ۳۵ درصد رشد داشته است.

سوري به اراضي مستعد ساحلي و وجود ظرفيت آبهاي نامتعارف براي ايجاد مجتمع ها و مزارع پرورش ميگو و همچنين اهميت توسعه صنعت تكثير و پرورش ميگو در استان خوزستان با ورود بخش خصوصي به اين عرصه اشاره كرد و تكثير و پرورش ميگوي آب شور را يكي از ظرفيت ها و زمينه‌هاي اصلي سرمايه گذاري و برنامه هاي توسعه‌اي آبزي پروري استان دانست.

سرپرست اداره كل شيلات خوزستان در ادامه بيان كرد: در راستاي رونق، رشد و شكوفايي پايدار صنعت پرورش ميگوي خوزستان با هدف افزايش توليد، اشتغالزايي، ايجاد امنيت غذايي، ارز آوري و دستيابي به توليد بيش از 5 هزار تن ميگوي پرورشي در افق 1404 حمايت و اعطاي تسهيلات به سرمايه‌گذاران بخش خصوصي، اصلاح و تكميل زيرساخت هاي مجتمع هاي پرورش ميگوي استان به جد پيگيري مي شود.

سوري با تاكيد بر سلامت و كيفيت بالاي ميگوي توليدي در استان خوزستان، مقصد اصلي صادرات آبزيان را عمدتاً كشور‌هاي جنوب شرق آسيا، كشور‌هاي عربي و نيز كشور‌هاي اروپايي عنوان كرد و گفت: بخشي از محصولات توليدي نيز به تدريج در بازار هاي داخلي توزيع و به مصرف مي‌رسد.

وي از جمله اقدامات موثر مديريتي صورت گرفته در دوره پرورشي ميگوي امسال را ذخيره سازي ۸۳ ميليون قطعه پست لارو و بچه ميگو نرسري شده در مزارع پرورشي، رعايت توصيه هاي كارشناسي، بهبود مديريت آب و غذادهي و همچنين رعايت دستورالعمل ها و اصول بهداشتي و قرنطينه اي از سوي بهره برداران و پرورش دهندگان ميگو در طول دوره پرورش مطرح كرد

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)