امروز : جمعه 4 اسفند 1402 بروزرسانی:1402/12/02

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:49 AM 1402/09/06 تعداد بازدید: 73

مدير كل دفتر امور صيد و صيادي سازمان شيلات ايران با اشاره به صيد ۲۷۸ هزار و ۴۲۳ تن انواع آبزيان در آب‌هاي جنوبي كشور از افزايش ۵ درصدي صيد در سال جاري خبر داد و گفت: صيد آب‌هاي جنوبي امسال در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته، كاهش صيد در استان‌هاي خوزستان و سيستان و بلوچستان و افزايش صيد دراستان‌هاي بوشهر و هرمزگان را نشان مي‌دهد.

به گزارش روابط  عمومي سازمان شيلات ايران، رضا عباسپور نادري در گفتگو با خبرنگار مانا، اظهار داشت: براساس آخرين آمار ارائه شده طي نيمه نخست امسال، سهم صيد استان خوزستان از آب‌هاي خليج فارس ۱۷ هزار و ۴۵۹ تن بوده استكه در مجموع ۶ درصد سهم صيد آب‌هاي جنوبي كشور را به خود اختصاص داده است.

مدير كل دفتر امور صيد و صيادي سازمان شيلات ايران با اشاره به اينكه سهم صيد استان بوشهر از مجموع صيادي آب‌هاي جنوبي كشور از ابتداي امسال ۱۰ درصد بوده است، گفت: در مجموع صيد آبزيان اين استان ۲۴ هزار و ۳۳۲ تن بوده است.

وي همچنين سهم صيد استان سيستان و بلوچستان از درياي عمان را ۳۲ درصد عنوان كرد و بيان داشت: از ابتداي امسال در درياي عمان ۹۰ هزار و ۴۵۴ تن انواع آبزيان صيد شده است.

عباسپور نادري، استان هرمزگان را با ۵۳ درصد سهم صيد، در صدر استان‌هاي جنوبي از نظر بيشترين ميزان صيد عنوان كرد و خاطرنشان ساخت: ۱۴۶ هزار و ۱۷۸ تن انواع آبزيان از ابتداي سال در آب‌هاي استان هرمزگان صيد شده است.

وي با اشاره به اينكه صيد در آب‌هاي استان‌هاي خوزستان، بوشهر و هرمزگان شامل صيد كفزيان، سطح زيان ريز، سطح زيان درشت و ميگو بوده است، گفت: صيد در استان سيستان و بلوچستان به صيد كفزيان، سطح زيان ريز و سطح زيان درشت اختصاص داشته است.

مدير كل دفتر امور صيد و صيادي سازمان شيلات ايران، تاكيد كرد: در مجموع آمار ارائه شده از صيد در ۴ استان مذكور،    ۶۳ هزار و ۲۹۸ تن به صيد كفزيان، ۹۸ هزار و ۸۹۶ تن به صيد سطح زيان ريز، ۱۱۳ هزار و ۷۷۴ تن به صيد سطح زيان درشت و ۲ هزار و ۴۵۵ تن به صيد ميگو اختصاص داشته است.

وي در ادامه گفته‌هاي خود تصريح كرد: در مجموع  از ابتداي امسال شاهد صيد ۲۷۸ هزار و ۴۲۳ تن انواع آبزيان در آب‌هاي جنوبي كشور و صيادي چهار استان ساحلي بوده ايم.

به گفته اين مقام مسئول در سازمان شيلات ايران، ارقام مذكور كه به صيد آب‌هاي جنوبي امسال اختصاص دارد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كاهش صيد در استان‌هاي خوزستان و سيستان و بلوچستان و افزايش صيد دراستان‌هاي بوشهر و هرمزگان را نشان مي‌دهد.

مدير كل دفتر امور صيد و صيادي سازمان شيلات ايران، يادآور شد: مجموع صيد آب‌هاي جنوبي كشور در مقايسه با سال گذشته با افزايش ۵ درصدي همراه بوده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)