امروز : جمعه 4 اسفند 1402 بروزرسانی:1402/12/02

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:38 AM 1402/09/07 تعداد بازدید: 88

مديركل شيلات استان بوشهر با بيان اينكه سال قبل ۱۸ تُن جلبك در نوار ساحلي استان توليد گفت: امسال براي توليد ۴۰ تُن جلبك دريايي در استان هدف‌گذاري شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عقيل اميني در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر از پرورش و تكثير انواع آبزيان در استان بر‌اساس اقتصاد دريا محور خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر پرورش ماهي و ميگو، توليد جلبك، كرم نرئيس، زالو و صدف در سواحل استان بوشهر برنامه‌ريزي شده است.

وي با بيان اينكه سال گذشته ۱۸ تُن جلبك در سواحل استان بوشهر توليد شد گفت: ظرفيت پيش‌بيني شده براي امسال ۴۰ تُن جلبك است.

مديركل شيلات استان بوشهر از توليد صدف خوراكي و مرواريد‌ساز در استان خبر داد و گفت: زميني به مساحت ۲۰۰ متر مربع به دستور استاندار در اختيار اين مجموعه براي صادرات و توسعه اقتصاد دريا محور قرار داده شده است.

اميني با بيان اينكه استان در صيد و صيادي مقام چهارم كشوري دارد گفت: بيش از سه سال بود كه فعاليت كشتي‌هاي صيد صنعتي به دلايل برخي مسائل زيست محيطي متوقف شده بود كه با پيگيري نمايندگان استان در مجلس، صيد صنعتي با رعايت دستورالعمل صيد ترال و رعايت هفت لايه نظارتي آغاز به كار كرده و در ۵۵ روز اول ۴۰۰ تُن توليد صورت گرفته است.

وي با اشاره به بازسازي ذخاير و زيستگاه‌هاي مصنوعي آبزيان در نوار ساحلي استان بوشهر گفت: امسال با مطالعاتي كه در بندر كنگان انجام شد، ۱.۸ ميليارد تومان از سوي سازمان شيلات ايران براي ايجاد يك زيستگاه مصنوعي به استان اعلام شد كه قرار است اين زيستگاه در بندر كنگان احداث شود.

اميني از فعاليت شش شركت توليد غذاي آبزيان پرورشي در استان بوشهر خبر داد و تصريح كرد: اگر مواد اوليه طرح‌هاي پرورش آبزيان در استان تهيه شود ضمن خودكفايي براي فعالان اين حوزه اين زنجيره در استان بوشهر تكميل مي‌شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)