امروز : جمعه 4 اسفند 1402 بروزرسانی:1402/12/02

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:14 PM 1402/09/11 تعداد بازدید: 102

معاون صيد و بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران با اشاره به فعاليت ۱۰ هزار و ۲۳۵ فروند شناور صيادي در آب‌هاي جنوبي كشور از ابتداي امسال، گفت: اين شناور‌ها شامل شش هزار و ۱۰۵ فروند قايق بنزيني و چهار هزار و ۱۳۰ فروند قايق ديزلي و لنج با مجموع ۹۱۶ هزار روز فعاليت موفق به صيد ۲۷۸ هزار تُن انواع آبزيان شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيد مصطفي بهشتيان در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: براساس آمار اخذ شده از ابتداي امسال تعداد ۱۰ هزار و ۲۳۵ فروند شناور شامل شش هزار و ۱۰۵ فروند قايق بنزيني و چهار هزار و ۱۳۰ فروند قايق ديزلي و لنج با مجموع ۹۱۶ هزار روز فعاليت موفق به صيد ۲۷۸ هزار تن انواع آبزيان شدند.

معاون صيد و بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران ادامه داد: اين آمار حاكي از رشد ۵ درصدي صيد و رشد يك درصدي تلاش صيادي شناور‌هاي صيادي در مقايسه با نيمه نخست سال گذشته است.

وي خاطرنشان ساخت: آمار‌ها نشان مي‌دهد از نظر تركيب گونه‌اي صيد شامل ۲۶ درصد كفزيان، ۳۶ درصد سطح‌زيان ريز، ۳۸ درصد سطح‌زيان درشد و تون ماهيان و يك درصد ميگو بوده است كه اين آمار حاكي از افزايش نسبي سطح‌زيان ريز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته است.

وي با اشاره به صيد ميگوي دريايي در استان‌هاي هرمزگان و خوزستان در نيمه دوم سال و همزماني با فصل صيد شناور‌هاي لنج آب‌هاي دور براي برداشت از ذخاير سطح زيان درشت (تون ماهيان)، گفت: پيش‌بيني مي‌شود با وضعيت مناسبي در ميزان صيد ثبت شده تا پايان سال مواجه باشيم.

اين مقام مسئول در سازمان شيلات ايران، تأكيد كرد: متناسب با رويكرد و سياست‌هاي مرتبط در امر مديريت ماهيگيري در دنيا، در صنعت صيادي ايران نيز برنامه ريزي براي تحقق ماهيگيري مسئولانه يعني بهره برداري پايدار و دراز مدت از ذخاير آبزي در اولويت برنامه‌هاي تحت پيگيري است تا ضمن تأمين نياز‌هاي اقتصادي و معيشتي صيادان زحتمكش شاهد ايجاد فضاي مناسب براي فعاليت صيادي و پايداري شغل صيادي در سواحل كشور باشيم.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)