امروز : دوشنبه 27 فروردین 1403 بروزرسانی:1403/01/27

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:41 PM 1402/12/07 تعداد بازدید: 92

سازمان شيلات ايران براي ورود125 هزار تن از ماهيان ريزي كه در سبد صيدوجود دارد و قابليت تبديل شدن به غذاهاي آماده و ارزان به سفره مردم را دارد برنامه ريزي مي كند. 


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران در برنامه رويش كه شنبه 5 اسفندماه از شبكه آموزش پخش شد به بيان سياست ها و عملكرد حوزه شيلات و آبزيان پرداخت و گفت:نقش آفريني شيلات در تامين امنيت غذايي در تمامي فعاليت هاي كشاورزي در آب خود نمايي مي كند. 
سيد حسين حسيني افزود:رتبه ايران در پايبندي به مديريت صيد و عبور از برداشت كمي به سمت كيفي از 53 به 73 درصد رسيده است و برطبق نظر دبير كميسيون IOTC  كشورمان به عنوان الگويي موثر در بين كشورهاي عضو معرفي شده است. 
وي از افزايش تعداد زيستگاه هاي مصنوعي طي 40سال اخير خبر داد و گفت: در طي 40ساله اخير 10 هزار زيستگاه مصنوعي براي بهره وري بيشتر از درياها وجود داشت در حالي كه در يك ساله اخير 5 هزار زيستگاه به اين تعداد افزوده شد و در برنامه داريم تا پايان برنامه هفتم توسعه به عدد 40 هزار زيستگاه برسيم.   
حسيني به وجود ذخاير فانوس ماهيان در آبهاي عميق كه حدود 2.3 ميليون تن برآورد شده است تاكيد و تصريح كرد: در دنيا از 92 ميليون تن صيد، 19 ميليون تن برداشت از آبهاي عميق و به روش صيد ترال انجام مي شود و در كشورما نيز اين امكان براي تهيه پودر ماهي وجود دارد. 
وي از برنامه ريزي سازمان شيلات ايران براي ورود125 هزار تن از ماهيان ريزي كه در سبد صيدوجود داردبراي تبديل آنها به غذاهاي آماده و ارزان به سفره مردم خبر داد و گفت: ماهياني كه قابليت خوراك انساني ندارند نيز تبديل به پودر ماهي خواهند شد.   
حسيني ادامه داد: وجود220 نقطه تلاقي، 120 اسكله تخليه آبزيان و 38 موج شكن مردمي كه قابليت تبديل شدن به سايت هاي پشتيبان پرورش ماهي در قفس را دارند، ازديگرپتانسيل هاي سازمان شيلات است. 
افزايش 108 هزار تني به توليدات شيلاتي با احداث پنج شهر ساحلي 
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران ادامه داد:معرفي پنج شهر ساحلي با محوريت شيلات از سوي وزارت جهاد كشاورزي براي بالابردن توليدات شيلاتي پيشنهاد شده است، كه با راه اندازي آن 108 هزار تن به توليدات شيلاتي خواهد افزود. 
حسيني همچنين گفت: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري در توسعه دريا محور، جلسات بسياري برگزار شده است و برنامه ريزي هايي در اين راستا در دستور كار است. 
وي دستيابي در توليد تخم تمام ماده و تريپلوئيد ماهي قزل آلا با كمك شركت هاي دانش بنيان كه باعث شد در سال گذشته 70 درصد نياز كشور محقق شود را يكي از مسيرهاي خود اتكايي در اين حوزه برشمرد و تاكيد كرد: دو شركت توليد كننده، موفق به صادرات تخم تمام ماده و تريپلوئيد ماهي قزل آلا به كشورهاي تاجيكستان، ارمنستان و ازبكستان شدند. 
حسيني همچنين گفت: تعداد قفس ها با رشد 4 برابري از  133 به 256 قفس رسيده است و در زمينه تجهيزات قفس نيزتا حد زيادي خودكفا هستيم. 
وي ادامه داد: در زمينه خوراك آبزيان، علاوه بر تامين نياز داخل، جزو صادر كنندگان هستيم و در حوزه ميگو نيز تنها يك درصد مواد اوليه خوراك وارد مي شود و 99 درصد آن در داخل كشور توليد مي شود. 
حسيني توليد بچه ماهي را پاشنه آشيل توليد برشمرد و افزود: شش مركز تكثير ماهيان دريايي 2300 مولد، پرورش داده و به سمت خودكفايي در حركت هستيم. 
وي استفاده از دانش شركت هاي دانش بنيان در توليد ادوات نانو حباب كه منجر به افزايش 2.5 برابري توليد مي شود را نقطه عطفي در توليد برشمرد و گفت: بدنبال ورود بيشتر دانش به حوزه شيلات هستيم. 
حسيني درباره ساختار تشكيلاتي و سطح ادارات شيلاتي در كشور تصريح كرد: 11 اداره شيلاتي در زير مجموعه وزارت جهاد كشاورزي سطح كشور وجود دارد كه برخي از آنها پتانسيل تبديل شدن به اداره كل را دارند، اما فقر نيروي انساني وكمبود نيروهاي متخصص وجود دارد كه با برگزاري دوره هاي آموزشي تلاش مي شود، جذب نيرو اتفاق بيفتد. 
وي از افزايش سرمايه گذاري در رشته شيلات و آبزيان خبر داد و گفت: مطابق راهنماي سرمايه گذاري كه در سايت سازمان شيلات موجود است، حجم سرمايه گذاري به11 هزارو 800 ميليارد تومان رسيد و امسال حجم سرمايه ها به 15 هزار ميليارد تومان خواهد رسيدكه اين امر نشان از وجود ظرفيت ها در حوزه آبزي پروري دارد.
ايجاد بازارهاي تخصصي راه ورود آبزيان به سفره هاي مردم
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران ارزان سازي و افزايش فرهنگ آبزي مصرفي را از مهم ترين برنامه هاي محوري سازمان شيلات ايران برشمرد و ادامه داد: با ايجاد بازارهاي تخصصي و حذف واسطه ها تلاش مي كنيم با كاهش قيمت آبزيان و عرضه محصولات ارزانتر،راه ورود آبزيان را به سفره هاي مردم باز كنيم. 

حسيني توليد غذاهاي فراوري شده همچون كوبيده، قيمه و قورمه سبزي تهيه شده از آبزيان را يكي از مدل هاي ارزان سازي برشمرد و ادامه داد:رسانه هاي ارتباط جمعي همچون تلوزيون با توليد برنامه هايي در حوزه فرهنگ آبزي مصرفي، مي توانند نقش موثري در اين زمينه ايفا كنند. 
وي درباره حمايت سازمان از صيادان گفت: مطابق دستور مقام عالي وزارت، براي سرمايه گذاران، توليد كنندگان و بهره برداران اين بخش فرش قرمز پهن خواهيم كرد و تمام قد در حوزه صدور مجوزها و حل مشكلات،  تلاش خواهيم كرد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)