امروز : دوشنبه 27 فروردین 1403 بروزرسانی:1403/01/27

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:18 PM 1402/12/10 تعداد بازدید: 78
سيزدهمين جلسه كميته مديريت صيد مركز با دستور كار بررسي موضوعات مديريت صيد درياي خزربرگزار شد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران سيزدهمين جلسه كميته مديريت صيد،با دستور كار بررسي موضوعات مديريت صيد درياي خزر هشتم اسفندماه در محل سازمان شيلات ايران برگزار شد.
  اين جلسه با حضور معاون صيد و بنادر ماهيگيري، رئيس كميته مديريت صيد مركز،اعضاي كميته وكارشناسان ذيربط تشكيل شد.
در اين جلسه گزارش عملكرد سال گذشته استان ها در خصوص اجراي طرح حفاظت از رودخانه ها درزمان مهاجرت ماهيان درياي خزر و ارائه پيشنهادات براي برنامه ريزي سال جاري،بررسي صيد مولدين در رودخانه هاي آبهاي شمال،ارائه پيشنهادات استان هاي شمالي براي اجراي طرح دريابست،مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنين با توجه به گزارش هاي ارائه شده و اقداماتي كه در حوزه مديريت و حفاظت از رودخانه هاي منتهي به درياي خزر، طي فصل صيد سال گذشته به عمل آمد مقرر شد طرح عملياتي مناسب براي حفاظت از رودخانه هاي اصلي كه محل هاي تكثير و توليد مثل ماهيان رودكوچ در
درياي خزر محسوب مي شود تهيه و اجرا شود و فرهنگ سازي مناسب با استفاده از ظرفيت رسانه و ساير مراجع محلي و استاني براي حفاظت موثر از منابع آبزي شمال و حفاظت رودخانه ها به عمل آيد.
لازم به ذكر است با توجه به اهميت و نقش صيد مولدين براي اقدامات بازسازي ذخاير مقررشد موضوعات مرتبط در قالب كميته كارشناسي با حضور تحقيقات و نمايندگان بخش هاي ذيربط مورد بحث و بررسي قرارگيرد و از تمام ظرفيت هاي موجود براي دستيابي به نتايج مناسب استفاده شود.
گفتني است فصل صيد ماهيان استخواني در درياي خزر از23 مهرماه سال 1402 آغاز شد و ميزان صيدماهيان استخواني از ابتداي فصل تا پايان دهه سوم بهمن ماه معادل 4144 تن گزارش شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 15درصد افزايش نشان مي دهد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)