امروز : یکشنبه 24 تیر 1403 بروزرسانی:1403/04/23

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:07 AM 1403/03/26 تعداد بازدید: 85
معاون صيد و بنادر ماهيگيري و مديركل امور صيد سازمان شيلات ايران  به همراه مديركل شيلات استان بوشهر، معاون برنامه ريزي، رئيس گروه بنادر ماهيگيري شيلات استان و رئيس اداره شيلات شهرستان بوشهر از جزيره شيف بازديد و به بررسي مسائل و مشكلات صيادان منطقه پرداخت.به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات ايران گفت: فعاليت هاي صيد و صيادي در استان بوشهر، قدمت ديرينه و همواره مورد توجه بوده كه اين استان با توجه به سواحل طولاني با آبهاي خليج فارس ظرفيت مهمي در عرصه صيد و صيادي كشور به حساب مي آيد.

در اين بازديد، رئيسي معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات ايران از نزديك  با مسائل و مشكلات موجود صيادان جزيره شيف قرار گرفت و گفت : صيادان زحمتكش اين جزيره بايد از يك اسكله صيادي خوب بهره مند شوند و پيگيري هاي لازم براي تحقق اين امر انجام مي شود .

عقيل اميني مديركل شيلات استان بوشهر در اين بازديد در رابطه با وضعيت صيادان اين منطقه گفت: مردمان جزيره شيف قدمتي تاريخي در عرصه صيد و صيادي دارند و هم اكنون بيش از صد و ده فروند لنج صيادي در اين منطقه مشغول به فعاليت و خدمت رساني به مردم هستند و شغل اكثر مردمان اين جزيره صيد و صيادي است.

اميني ادامه داد: اداره كل شيلات استان بوشهر در سال ۱۳۹۸ با اعتباري به مبلغ بيست و پنج ميليارد ريال يك هكتار زمين مورد نياز براي پسكرانه بوجود آورده است.

وي همچنين ادامه داد: با پيگيري هاي صورت گرفته در سال گذشته اعتباري به مبلغ هفتاد و پنج ميليارد ريال طي دو سال به اين‌ اداره كل اعطاء شده كه مبلغ دو ميليارد تومان آن در سال جاري تخصيص يافته است.

مديركل شيلات استان بوشهر در رابطه با اجراي پروژه عمراني در اين جزيره توضيح داد: با اين اعتبار، اداره كل در صدد است كه سايباني به وسعت ۳۶۰ متر مربع براي تعمير تور و ‌طناب و تكميل محوطه سازي احداث كند كه هم اكنون فرايند مناقصه براي انتخاب پيمانكار در جريان است.

مديركل شيلات استان بوشهر تصريح كرد:  احداث اسكله پهلو‌گيري و تخليه صيد مهم‌ترين مطالبه صيادان زحمتكش اين منطقه است كه مي بايست براي اين بندر بزرگ صيادي واقع شود،كه نياز به اعتباري به مبلغ صد ميليارد تومان دارد و اميد است در سال‌هاي پيش رو اجرايي شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)