امروز : یکشنبه 24 تیر 1403 بروزرسانی:1403/04/23

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:12 AM 1403/03/26 تعداد بازدید: 114

با توجه به ظرفيت‌هاي ارزشمند استان كردستان، لازم است كه شوراي راهبردي شيلات در اين استان به رياست استاندار تشكيل شود .


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران معاون وزير و رئيس سازمان در چهارمين روز از هفته جهاد كشاورزي، به نمايندگي از وزير جهادكشاورز و همراهي جمعي از مسئولان ستادي و استاني در ديدار با استاندار كردستان گفت: با توجه به ظرفيت‌هاي ارزشمند استان كردستان، لازم است كه شوراي راهبردي شيلات در اين استان به رياست استاندار تشكيل شود تا به كمك آن بتوان به امنيت غذايي كشور كمك كرد.
سيد حسين حسيني افزود:️جهش در حوزه شيلات مستلزم تلاش و مديريت جهادي است؛ توسعه صنعت شيلات مستلزم تنوع‌بخشي در محصولات آبزي و منوط به توسعه فرآوري و صنايع تبديلي محصولات شيلاتي است.
بازديد از پروژه گلخانه سنندج در استان كردستان
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات در اين سفر با همراهي جمعي از مسئولين ستادي و استاني از پروژه گلخانه سنندج بازديد كرد.
طرح پرورش ماهي روستاي مغاره، كه به همت سازمان جهاد كشاورزي استان كردستان، آب منطقه اي استان و منابع طبيعي استان احداث شده و در فاز اول دويست تن و در فاز دوم چهارصد تن ماهي در سال پرورش مي دهد و روانه بازار مصرف مي كند، نيز از ديگر پروژه هاي مورد بازديد است.
بهره برداري از فاز اول مزرعه پرورش ماهي قزل‌آلاي سيازاخ ديواندره، به ظرفيت 200تن و با هدف توسعه صنعت شيلات و افزايش توليدات آبزيان در منطقه به بهره‌برداري رسيد، از ديگر برنامه هاي اين سفر بود.
سيد حسين حسيني در آئين بهره برداري از اين مزرعه با اشاره به اهميت توسعه پايدار در بخش كشاورزي و شيلات، گفت: اين پروژه با بهره‌گيري از تكنولوژي‌هاي نوين و استانداردهاي بين‌المللي راه‌اندازي شده و انتظار مي‌رود كه بتواند نيازهاي داخلي منطقه را تأمين كرده و حتي در آينده نزديك به صادرات محصولات خود نيز بپردازد.
كاهش نرخ بيكاري،با بهره برداري ازمزرعه پرورش ماهي قزل‌آلاي سيازاخ ديواندره
رئيس سازمان شيلات ايران افزود: افتتاح اين مزرعه پرورش ماهي نه تنها به افزايش توليدات آبزيان و تقويت بازار داخلي كمك مي‌كند، بلكه فرصت‌هاي شغلي جديدي را براي جوانان منطقه فراهم مي‌آورد و به كاهش نرخ بيكاري كمك مي‌كند.
وي ادامه داد: در هفته جهاد كشاورزي، در سراسر كشور ۲ هزار و ۴۳۷ پروژه با اعتباري بيش از ۱۲ همت به بهره‌برداري رسيده است.
وي تصريح كرد: از اين تعداد، سهم استان كردستان ۷۷ پروژه با اعتباري بيش از ۳۶۵ ميليارد تومان است.
  حسيني ادامه داد: اين پروژه‌ها گام مهمي در جهت توسعه و پيشرفت بخش كشاورزي و ارتقا سطح زندگي در مناطق مختلف كشور محسوب مي‌شود.


فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)