امروز : یکشنبه 24 تیر 1403 بروزرسانی:1403/04/23

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

7:51 AM 1403/04/17 تعداد بازدید: 83

در ملاقات فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و  هيات همراه با معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران، بر نقش كمك هاي لجستيكي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در توسعه پرورش ماهي در قفس هاي دريايي تاكيد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دريادار شهرام ايراني فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران امروز ۱۶تيرماه ۱۴۰۳ با سيد حسين حسيني معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران ديدار و گفت و گو كرد.
سيدحسين حسيني در اين ملاقات ضمن بررسي ظرفيت‌ها و زمينه هاي همكاري با فرماندهي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي گفت: كمك ها و همكاري هاي نيروي دريايي در حل مشكلات منطقه كنارك بسيار ارزشمند بوده و اميد است در زمينه قفس هاي دريايي نيز از كمك هاي لجستيكي آنها بهره گرفته شود.   

وي همچنين به وجود ۱۴پروژه در سواحل مكران كه ۸ پروژ۰ آن بندري است و نقش و ظرفيت شيلات در توسعه آن اشاره كرد .
حسيني به بازگشت حق راي جمهوري اسلامي ايران در كميسيون Iotc اشاره و تاكيد كرد: در حال حاضر موضوع پشتيباني در اقيانوس ها از مهم‌ترين مباحث و اهداف سازمان شيلات مي باشد.

وي  با اشاره به پيگيري مجدانه سهم سوخت شناورهاي صيادي در آبهاي آزاد،  آماده سازي شرايط براي صيد فراسرزميني با فعاليت ناوگان صيادي منطقه را متذكر شد. 
حسيني ادامه داد: پرورش ماهي و ميگو در سواحل مكران از ديگر فعاليتها و ظرفيتهاي  شيلات است كه بر اساس مطالعات امكان سنجي، در ۱۶۷ هزار هكتار از ۲۰۰ هزار هكتار آن امكان انجام فعاليت هاي آبزي پروري وجود دارد. 

رييس سازمان شيلات همچنين تاكيد كرد: پرورش ماهي در قفس، از ديگر زمينه هايي است كه  از طريق همكاري مشترك با كمك نيروي دريايي امكان توسعه نيز دارد.
وي در اين باره خاطرنشان كرد: كمك هاي لجستيكي نزديك و دور ارتش جمهوري اسلامي با توجه به ظرفيت‌هاي موجود و استقرار  ۳۹۶ قفس دريايي در منطقه، مي تواند نقش مهمي در جهش توليد و توسعه صنعت داشته باشد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)