امروز : چهارشنبه 15 آذر 1402 بروزرسانی:1402/09/14

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:15 PM 1402/08/17 تعداد بازدید: 137

استفاده از تكنولوژي هاي جديد ودانش بنيان و زنجيره توليدآبزيان مورد تاكيد رييس سازمان شيلات قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، معاون وزير و رئيس سازمان شيلات  باهمراهي مشاور وزير و مديركل دفتر توسعه پايدار و امور فناوري وزارت جهاد كشاورزي، مديركل دفتر برنامه ريزي و بودجه سازمان شيلات، مديركل شيلات هرمزگان و جمعي از مسئولان شيلات از مزرعه پرورش ميگو در شور اول - بندرعباس بازديد كردند.
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران با اشاره به اينكه هرمزگان ظرفيت بسيار خوبي در زمينه آبزي پروري به ويژه تكثير وپرورش ميگو و تكثير و پرورش ماهيان دريايي داردتصريح كرد : خوشبختانه توليد توليد آبزيان كشور در 5 سال اخير بيش از 23 درصد رشد داشته و همچنان يكي از صنايع در حال توسعه در كشور به شمار مي رود.
سيد حسين حسيني با اشاره به اينكه صنعت شيلات قابليت توسعه و  سرمايه گذاري خوبي دارد و يكي از محور هاي اصلي اقتصاد دريا محور است افزود: از آنجايي كه اقتصاد و معيشت مردم ساحل نشين به دريا وابسته است، با سرمايه گذاري در حوزه هاي شيلاتي و بويژه آبزي پروري مي توان به ارز آوري، معيشت و اشتغال پايدار مردم منطقه كمك كرد.

حسيني بر استفاده از فن آوري هاي نوين و دانش بنيان ، ايجاد زنجيره توليد، توسعه بازار، ترويج فرهنگ آبزي مصرفي و....... تاكيد كرد .
در ادامه مدير كل شيلات هرمزگان گفت :استان هرمزگان با توليد حدود ۳۴۰ هزار تُن مجموع صيد و صيادي و آبزي پروري رتبه اول كشور را به خود اختصاص داده است كه اين آمار نشان از جايگاه و اهميت فعاليت‌هاي شيلاتي اين استان در كشور را دارد.

مسعود باراني با اشاره به اينكه استان هرمزگان داراي ۱۱ هزار هكتار اراضي پرورش ميگو آماده بهره برداري و ۱۵ هزار هكتار اراضي پرورش ميگو‌ در حال ساخت است گفت : بهره برداري رساندن ظرفيت 50 هزار هكتاري اراضي مستعد پرورش ميگوي استان از برنامه هاي پيشرو شيلات استان است.

باراني با بيان اينكه هرمزگان از توليدكنندگان برتر ميگوي پرورشي كشور است  افزود: مزرعه پرورش ميگوي بازديد شده در  شور اول 400 هكتار است  كه از 16 مزرعه 21 هكتاري با ظرفيت توليد آن 1400 تن در سال و اشتغال 170 نفر برخوردار است.

مديركل شيلات هرمزگان همچنين از همراهي و تعامل سازمان شيلات ايران بر مسير توسعه هاي شيلاتي به ويژه تكثيرو ‌‌پرورش ميگو‌ قدرداني كرد و افزود : خوشبختانه سازمان شيلات ايران ، استانداري هرمزگان و ديگر دستگاهها و ارگان ها تعامل خوبي براي توسعه فعاليت هاي شيلاتي ‌و حمايت از فعاليت هاي شيلاتي دارند.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)