امروز : سه شنبه 8 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/07

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:12 AM 1403/02/25 تعداد بازدید: 76
با واگذاري مجدد بندر ماهيگيري كياشهر به سازمان شيلات ايران، بندر شيلاتي كياشهر به كانون اقتصادي پُر رونقي در ساحل درياي خزر تبديل مي‌شود كه محور اصلي فعاليت‌هاي آن شيلات خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مدير كل دفتر توسعه و مديريت بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران، در گفتگو با خبرنگار مانا در خصوص بندر ماهيگيري كياشهر گفت: فعاليت بندر ماهيگيري كياشهر به دليل بسته شدن دهانه كانال ورودي تعطيل شده بود.

الياس واحدي با اشاره به اينكه اين بندر همچنين در يك دوره‌اي به سازمان بنادر و دريانوردي واگذار شده بود، تصريح كرد: با مصوبه دولت اين بندر دوباره به شيلات بازگردانده شده است.

وي خاطرنشان ساخت: سازمان شيلات ايران قصد دارد با رفع مشكلات فيزيكي اين بندر، آن را تبديل به يك بندر شيلاتي جامع با قابليت بهره برداري صيادي ويژه صيد كيلكا، آبزي پروري جهت پشتيباني مزارع پرورش ماهي در دريا و گردشگري دريايي و شيلاتي كند.

واحدي افزود:  با توجه به اينكه رديف اعتباري دولتي براي راه اندازي مجدد اين بندر وجود ندارد و نيز با توجه به سياست شيلات مبني بر كاهش بار مالي دولت و جذب سرمايه گذاري بخش‌هاي غير‌دولتي‌؛ راه اندازي اين بندر با سه كاربري ياد شده با سرمايه گذاري بخش خصوصي دنبال خواهد شد.

اين مقام مسئول در سازمان شيلات ايران، عنوان كرد: بخشي از فرآيند قانوني در اين خصوص توسط شيلات استان گيلان انجام شده و پيش‌بيني مي‌شود در صورت تحقق اين امر، بندر شيلاتي كياشهر به كانون اقتصادي پُر رونقي در ساحل درياي خزر تبديل شود كه محور اصلي فعاليت‌هاي آن شيلات خواهد بود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)