امروز : جمعه 1 تیر 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:08 AM 1403/03/16 تعداد بازدید: 53

معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران در پيامي روز جهاني محيط زيست را گرامي داشت.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، متن پيام يه شرح زير است:
عزم جهاني براي حفاظت از محيط زيست با تشكيل نخستين كنفرانس جهاني سازمان ملل متحد درباره انسان و محيط زيست كه به كنوانسيون استكهلم معروف است، در سال 1972در سوئد شكل گرفت. مجمع عمومي سازمان ملل متحد در سال۱۹۷۲، 5 ژوئن (16 خرداد) را روز جهاني محيط زيست اعلام كرد. در ايران نيز به مناسبت روز جهاني محيط زيست ۱6 تا ۲2 خرداد هر سال به‌عنوان "هفته محيط زيست" نامگذاري شده ‌است.
توجه به مقوله‌ي محيط زيست و اهميت آن در زندگي امروز نسل بشر امري است كه نمي‌توان از آن به ‏سادگي گذشت؛ اهميت فرهنگ سازي در اين مقوله وظيفه‌اي جدي است كه در اصل پنجاه قانون اساسي ‏كشورمان نيز ذيل موضوع حفاظت و حراست از محيط زيست مورد تاكيد قرار گرفته است. ‏
آلودگي ناشي از پسماندهاي صنعتي، شكار، آتش سوزي‌هاي تعمدي و غير ‏تعمدي در جنگل‌ها، اجراي برنامه‌هاي توسعه بدون در نظر گرفتن ملاحظات محيط زيستي، تداوم ‏ورود آلاينده‌هاي شيميايي به آب، هوا و خاك در مناطق مختلف كشور از عواملي است كه موجب گسترش ‏آلودگي‌هاي محيط زيست مي‌شود. ‏
آرزوي داشتن محيط زيستي سالم و عاري از هرگونه آلودگي و تخريب و طبيعتي مناسب براي انسان ها و ديگر موجودات، عزمي جدي در جهت حفظ، نگهداري و بهره‌ برداري صحيح از مواهب و منابع زيباي زمين را مي طلبد كه اين مهم وظيفه همگاني مردم و مسئولين است .
بي شك براي رسيدن به محيط زيست و طبيعتي در خور شأن جامعه اسلامي، عزمي جدي همراه با همدلي و همزباني مردم و مسئولين را مي طلبد.
فرا رسيدن "هفته محيط زيست" را به همه تلاشگران و حاميان محيط زيست تبريك عرض نموده، اميدوارم همگان به اهميت و ارزش زمين و دريا پي برده و براي صيانت از زمين و ذخاير دريايي بيش از پيش تلاش نمائيم.

        سيدحسين حسيني
معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران


فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)