امروز : پنج شنبه 31 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

2:32 PM 1403/03/20 تعداد بازدید: 70
لازم است با حمايت هاي دستگاه هاي ذيصلاح در معاش، اشتغال و درآمد ساحل نشينان اتفاقات بسيار خوبي رقم بخورد و سهم توليدات شيلاتي به ۱۰ درصد كل توليدات كشاورزي برسد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران وزير جهاد كشاورزي درجشنواره ملي رهاسازي بچه ماهيان استخواني، خاوياري، دريايي و ميگو درياي خزر، خليج فارس، درياي عمان و آبهاي داخلي كه امروز 20 خردادماه 1403 در گيلان و چهار استان مازندران، گلستان، خوزستان و هرمزگان به صورت همزمان انجام شد،گفت: تجديد ذخاير در حوزه توليد آبزيان ، نقش بسزايي درحفظ ميراث اين منابع ارزشمند داشته و بخش شيلات ، همواره مورد توجه ويژه بخش كشاورزي قرار دارد.
محمدعلي نيكبخت با اشاره به آنكه شيلات نقش موثري در اقتصاد كشور، دارد افزود: ظرفيت ها و استعدادهاي بسيار زياد شيلات در توليد، صادرات، اشتغال، حائز اهميت است.
  وي با اعلام آنكه فرصت‌ها و طرح‌هاي زودبازده در حوزه شيلات نقش موثري در تامين امنيت غذايي و كنترل تورم ايفا مي‌كند، خاطر نشان كرد: با استفاده از ظرفيت‌هاي حوزه آبزي پروري خواهيم توانست سهم توليدات شيلاتي را حداقل به ۱۰ درصد كل توليدات كشاورزي برسانيم.
  نيكبخت به همتي كه در بخش صيد و صيادي و تشكل‌هاي حوزه شيلات وجود دارد اشاره كرد و گفت: افزايش ۱۰ برابري كل توليدات كشاورزي با كمك و مساعدت‌هاي بخش‌هاي علمي از جمله شوراي راهبري علمي تحقيقات شيلات، موسسه تحقيقات علوم شيلاتي، دانشكده‌هاي شيلاتي ، نخبگان و صاحبان اين حوزه انجام شدني است .

نگاه جهشي به سمت استفاده حداكثري از آبزي پروري

وزير جهاد كشاورزي ادامه داد :در سالي كه به نام جهش توليد با مشاركت مردم نامگذاري شده است ، نگاه جهشي بايد به سمت استفاده حداكثري از آبزي پروري در درياها و رودخانه‌هاي جاري باشد.
وي تصريح كرد: وجود رودخانه‌هاي دائمي در استان‌هاي شمالي مانند استخر بزرگيست كه امكان كار توليدي از جمله صيد و صيادي و آبزي پروري را فراهم آورده است .
نيكبخت با تاكيد برآنكه ساحل نشينان نبايد احساس بيكاري و نبود شغل داشته باشند افزود: با وجود سواحل و رودخانه‌هاي دائمي و فصلي بايد بهترين وضعيت اقتصادي براي ساحل نشينان مهيا شود تا بتوانند در حوزه شيلات و آبزي پروري نقش آفريني كنند.
  وزير جهاد كشاورزي ادامه داد : لازم است در معاش، اشتغال و درآمد ساحل نشينان اتفاقات بسيار خوبي رقم بخورد.
  گفتني است وزير جهاد كشاورزي با ذكر صلوات و يادآوري خاطرات شهيد رئيسي و هيات همراهشان، رهاسازي ۴۵۰ ميليون قطعه بچه ماهي را در ۵ استان كشور به صورت رسمي كليد زد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)