امروز : پنج شنبه 31 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

3:14 PM 1403/03/20 تعداد بازدید: 42

استاندار گيلان از رهاسازي ۳۰۰ ميليون بچه ماهي در اين استان خبر داد و گفت: اقتصاد دريامحور با زندگي و معيشت مردم گره خورده است.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران ازخبرگزاري مهر، اسدالله عباسي يكشنبه 20خردادماه 1403 در جشنواره ملي رهاسازي ماهيان خاوياري و استخواني در كلاچاي رودسر اظهار كرد: شيلات در دولت سيزدهم به صورت ويژه علمي سازي شده است.
استاندار گيلان با گراميداشت ياد و خاطر شهداي خدمت به ويژه رئيس جمهور شهيد آيت الله رئيسي اضافه كرد: شهداي خدمت در مسير عمران و آباداني كشور جانشان را فدا كردند.
عباسي با تاكيد بر لزوم حفظ ژنتيكي بازسازي ذخاير ماهيان بيان كرد: اقتصاد دريامحور با زندگي و معيشت مردم گره خورده است.
وي با بيان اينكه حفظ ذخاير ماهيان بايد در اولويت قرار گيرد، افزود: حفظ ذخاير دريايي و منابع آبي براي حفظ و حيات بشر ضرورت دارد.
استاندار گيلان با بيان اينكه زندگي بشر به پويايي زيست بوم ارتباط مستقيم دارد، گفت: چرخه زندگي و امنيت غذايي به منابع آبي و دريا وابسته است.
عباسي با بيان اينكه در حوزه پرداخت تسهيلات تكليفي اولويت با طرح‌هاي موافق زيست بوم است، اضافه كرد: بسترسازي گسترش طرح‌هاي آبزي پروري در گيلان فراهم شود.

وي با اشاره به رهاسازي ۴۵۰ ميليون ذخاير بچه ماهي در ۵ استان كشور افزود: رهاسازي ۳۰۰ ميليون بچه ماهي سهم گيلان بوده است و اين مهم نقش اثر گذار اين استان در حوزه آبزي پروري نشان مي‌دهد.
استاندار گيلان با تاكيد بر لزوم حفظ اكوسيستم و زيست بوم در استان اضافه كرد: اجازه آلوده كردن منابع آبي و تغيير اكوسيستم و زيست بوم گيلان را نمي‌دهيم.
عباسي با اشاره به ارزش غذايي ماهيان و آبزيان بيان كرد: ماهيان و توليدات آبزي پروري داراي ارزش غذايي و اقتصادي بالايي براي جامعه محلي و بومي است.
وي با اشاره به اينكه ۴ مركز بازسازي ذخاير گيلان تقويت مي‌شود، افزود: ۱۳ گونه ماهيان ذخاير در گيلان توليد و پرورش داده مي‌شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)